Select Page

قانون جدید انتاریو: بازفروش بلیت ممنوع

آرش عزیزی ـ شهروند: از این هفته قانونی جدید در انتاریو به اجرا در می‌آید که طبق آن تیکت‌مستر، غول صنعت فروش بلیت، به همراه سایر شرکت‌های کوچکتر در این زمینه دیگر اجازه فروش و بازفروش بلیت‌های یک کنسرت یا مراسم خاص را ندارند.

این قانون را دولت لیبرال تصویب کرده بود، اما اپوزیسیون می‌گوید قانون هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت.

پیتر کورموس از ان دی پی می‌گوید این قانون باعث نمی‌شود مردم نتوانند به صورت انبوه از اینترنت بلیت بخرند و سپس در وب‌سایت‌هایی دیگر بفروشند.

تد چادلی از حزب محافظه‌کار می‌گوید قوانین جدید باید قیمت بلیت‌ها را پایین می‌آورد که چنین نخواهد شد.

کریس بنتلی، دادستان کل دولت لیبرال، گفته «قانون احتکار بلیت» کسب اطمینان می‌کند مردم دسترسی عادلانه‌ای به کنسرت‌ها، نمایش‌ها و رویدادهای ورزشی داشته باشند.

دولت لیبرال وقتی به تصویب این قانون دست زد که مردم می‌گفتند سعی کرده‌اند بلیت‌های کنسرت را در همان لحظه‌ای که روی اینترنت می‌رود بخرند، اما بلافاصله به وب‌سایتی رهنمون شده‌اند که بلیت‌ها را به قیمت بسیار بالاتر می‌فروشد.

شرکت تیکت‌مستر مدت‌ها است مدعی شده که بلیت‌های وب‌سایت اصلی خود را به وب‌سایت «تیکتز ناو» (Tickets Now) که مخصوص بازفروش بلیت‌ها توسط افراد است، نمی‌فرستد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This