راستی کنگره چه شد؟/نسرین جوانفر

 راستی کنگره چه شد؟ آقایان دکتر و مهندس و استاد دانشگاه و وکیل و خلاصه همه خواص این کامیونیتی که چنان در انتظار استعفای امثال شعله خلیلی ها و نیاز سلیمی ها و تاج دولتی ها بودند، کجا رفتند؟ آیا همه آن جنجال انتخابات و حرفهای قشنگ بخاطر به دست آوردن فرصت عکس گرفتن با آقای هارپر و خانم نازنین افشین جم بود و بعد از رسیدن به این “موفقیت ” در دکانشان را بستند و رفتند. هرگز فکر نمی کردم که چنین خشمگین شوم. هرگز فکر نمی کردم روزی به خودم اجازه دهم که چنین بی مهابا بنویسم. راستی ، الان که دانشجو و کاسب و مهاجر ایرانی چنین نیاز به حمایت کنگره دارند، کجا رفتند این وکلا و مدافعین حقوق بشر. شاید که به گمان ایشان ایرانیهای مهاجر به کانادا حقوقشان کامل و به جا حفظ شده؟ آیا نهادی به اسم کنگره ایرانیان کانادا دیگر وجود خارجی دارد؟ آقای دکتر زندی، آیا شما و دیگر اعضای انتخاب شده کنگره، کاری برای رفع مشکل دانشجویی که ویزای تحصیلی اش در حال اتمام است کرده اید؟ آیا نامه ای، مصاحبه ای، حرکت اعتراضی نسبت به کم کاریهای آقای هارپرو دولتش در رسیدگی به امور ایرانیان کانادا می کنید؟ اصلن شما کجا هستید؟ سایت کنگره چه شد؟ چگونه می توان با شما تماس گرفت؟ مردم و نیازشان چه شد؟ حمایت شما از دانشجویی که دیگر از ایران نمی تواند پول دریافت کند، چه شد؟ آیا او حتمن باید در اوین باشد تا مورد لطف شما قرار گیرد؟ چگونه است که کنگره ای که آن همه وقت صرف تاسیسش شد و آن همه افراد دلسوز این جامعه علیرغم همه اختلاف نظرها موسس آن بودند باید چنین در سکوت و بی خبر از جنبش بیافتد؟

ایکاش روزانه درد دل آنها که به امید زندگی بهتر به این سرزمین آمده و بعد از تحریم ها چنین بلاتکلیف در تامین معاش روزانه خود گرفتار آمده اند را نمی شنیدم. ایکاش شنونده مشکلات زنی که نمی داند چگونه کرایه خانه این ماه خود را پرداخت کند نمی بودم. شاید  آن وقت چنین از خشم به خود نمی لرزیدم. شاید منهم مثل ” سیاستمداران ” قشنگ تر حرف می زدم. آقایان منتخب کنگره، با کنگره ایرانیان کانادا که حاصل تلاش سالها کار و زحمت امثال زرشکیان و میثاقی ها و حریری ها و ده ها نفر دیگر بود، چه کردید؟ کجایید؟ لطفن به آنها که به شما رای دادند و شما را مسئول حفظ منافع ایرانیهای مقیم این سرزمین کردند پاسخ دهید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

۶ Comments

 1. خانم جوانفر ، هم از توبره خوردن هم سری در آخور داشتن کار جمهوری اسلامیِ . اقامت کانادا داشتن آن هم از طریق سرمایه گذاری کار امثال من نیست، مگر از ما بهتران باشند ، دانشجویی که ویزایش رو به اتمام است اگر از نظر دولت کانادا مستحق تمدید ویزا باشد در حقش اجحاف نخواهند کرد . در ضمن نتیجهٔ هر نشستی ، اگر حرفه‌ای به آن نگاه کنیم ، برای به اجرا در آمدن یا نتیجه دادن مستلزم گذر زمان است . البته اگر حرفه‌ای به آن نگاه کنیم

  Reply
 2. Good Job Mr. Hossein. I agree with you…. Mostly they problem is some poor Iranian Multi-millionairs whom can’t steal more money from Iranian any more and they have some fan here. Second, they can’t see a beautiful, intelligent, younge super model marries to a minister and in the meantime be a voice for Iranian women and their rights. As you see most of people whom against Nazanin are jealus and also suffering from Cinderalla complex….

  Reply
 3. خانم نسرین دم خروس تان را باور کنیم یا قسم حضرت عباس تان را! چرا قاضی حساب بانکی مزدوران رژیم و امثال خاوری و حقوق بگیران کانادایی سفارت نباشیم. موضوع پولدار و فقیر بودن نیست بلکه موضوع اینست که افرادی دارند سرمایه های میلیاردی کسب شده در ایران (که همه میدانیم از کجا آمده است) را به کانادا منتقل میکنند وبهمین خاطر نگران تحریم اند

  بنده هم همینجا دانشجو بوده ام و هرگز ندیده ام با این هزینه های کلان تحصیلی اینجا هیچ خانواده حتی متوسط هم بتواند بچه اش را با هزینه شخصی بفرستد. اکثر ما که اینجا درس خواندیم با بورسهای تحصیلی از دانشگاههای کانادا و با کار کردن در حین تحصیل هزینه مان را تامین کردیم و تازه آن در زمان دلار های ۷۰۰ و ۹۰۰ تومانی بود. کدام ایرانی میتواند هزینه تحصیلش در کانادا را با دلار ۳۰۰۰ تومانی از ایران تامین کند که با حساب متوسط ۳۰-۴۰ هزار دلار در سال به ۱۰۰ میلیون تومان در سال و بیشتر خواهد رسید مگر اینکه سری در آخور رژیم جمهوری اسلامی داشته باشد.

  این موضوع حمایت از حقوق بشر نیست بلکه حمایت دانسته یا نادانسته از دزدان و جانیان است و چشمهای خود را بستن و ادعا کردن که ما به منبع پول ها کار نداریم خود فریبی است. شاید بهتر باشد شما تکلیف را روشن کنید که بالاخره با امثال خاوری هستید یا با قاطبه ایرانیان کانادا؟

  Reply
 4. حسین آقا، با عرض ارادت امیدوارم شما از جمله مدعیان حقوق بشر و برابری و غیره نباشید. خشم شما از این است که چرا عده ای پولدارند. بی پولی یا پرپولی کسی ملاک عمل کنگره و یا هر نهاد دموکراتیک دیگری نیست. کنگره از ابتدا برای رسیدگی به نیازها و امور ایرانیان کانادا پایه گذاری شده. آیا صرف داشتن ویزای دانشجوی یعنی محرومیت از امکانات موجود بخاطر پولدار بودن؟ شاید ندیده اید کسانی را که بخاطر عشق فرزندانشان به تحصیل و یا بخاطر فرار دادن آنها از چنگال حکومت بچه هایشان را با بدبختی به اینجا فرستاده اند و حالا نمی دانند که چگونه برای آنها پول بفرستند. من و شما قاضی حساب بانکی مردم نیستیم.
  یا به دموکراسی اعتقاد دارید که در آنصورت مردم را بر مبنای ثروت، نژاد، مذهب،….. قضاوت نمیکنید و یا اعتقادات دیگری دارید که از نظر من قابل احترام است ولی دموکراتیک نیست

  Reply
 5. بنظر میرسد خشم شما بیشتر از بسته شدن سفارت و تحریم تا مشکلات و ….کامیونیتی ایرانی. وگرنه مشکلات مربوط به تحریم هم فقط آن بخش کامیونیتی ایرانی را در بر میگیرد که یک سر در توبره دارند و یک سر در آخور و هم میخواهند تجارت پرسود شان در ایران را حفظ کنند و هم از زندگی در کانادا لذت ببرند وگرنه تحریم بر آن مهاجر و تبعیدی که از وطن گریخته و زندگی اش را اینجا ساخته چه اثری دارد؟ کدام دانشجوی ایرانی در کانادا هزینه تحصیل چهل پنجاه هزار دلار در سال را از ایران برایش میفرستند (مگر اینکه خانواده اش از میلیاردرهای وابسته به رزیم باشد)؟

  Reply
 6. The ICC Website is up now, but the questions are sound! It is sad to see rivalry took over conscience. Thank you Ms. Javanfar.

  Reply

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This