Select Page

تصادف و مرگ مادر و همسر پیمان عارفی در راه بازگشت از ملاقات با او در زندان مسجد سلیمان

تصادف و مرگ مادر و همسر پیمان عارفی در راه بازگشت از ملاقات با او در زندان مسجد سلیمان

بی بی سی: همسر و مادر پیمان (امیر رضا) عارفی، زندانی ایرانی محکوم به ۱۵ سال زندان، در راه بازگشت از ملاقات وی در شهر مسجد سلیمان و بر اثر یک سانحه رانندگی جان باختند.

دادگاه انقلاب در حالی عارفی را برای گذراندن دوران حبس به زندان مسجد سلیمان در استان خوزستان “تبعید” کرده بود که اعضای خانواده وی مقیم تهران بودند و باید برای ملاقات با او، هر بار به مسافرتی طولانی می‌پرداختند.

ناهید رحمانی (مادر) و زیبا صادق زاده همسر پیمان عارفی در تصادف اتوموبیل جان سپردند

ناهید رحمانی (مادر) و زیبا صادق زاده همسر پیمان عارفی در تصادف اتوموبیل جان سپردند

مادر پیمان عارفی چندی پیش در مصاحبه با سایت “هرانا”، به شدت راجع به وضعیت سلامتی فرزندش در زندانی دوردست ابراز نگرانی کرده بود. وی با اشاره به “دوری راه و مشکلات مالی” خانواده خود، “تبعید” آقای عارفی به مسجدسلیمان را مورد انتقاد قرار داده بود.

اخیرا، زیبا (زینب) صادق زاده همسر پیمان عارفی نیز، با یادآوری یک بار تصادف قبلی خود در مسیر مسافرت از تهران به مسجد سلیمان، از نگرانی آقای عارفی در مورد امکان وقوع سانحه جاده ای برای نزدیکانش خبر داده بود.

پیمان عارفی و زیبا صادق زاده دو ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ به اتهام هواداری از تشکلی به نام “انجمن پادشاهی” بازداشت شدند.

پیمان عارفی و همسرش زیبا صادق زاده

پیمان عارفی و همسرش زیبا صادق زاده

با وجود این، آقای عارفی در دادگاه دستجمعی دستگیرشدگان بعد از انتخابات، به عنوان یکی از معترضان انتخاباتی که در صدد انجام اقدامات مسلحانه علیه حکومت بوده مورد محاکمه قرار گرفت.

وی بر مبنای همین محاکمه، توسط انقلاب تهران به اعدام محکوم شد اما حکمش در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال زندان در تبعید کاهش یافت.

(Visited 1 times, 2 visits today)

About The Author

۱ Comment

  1. متاسفم ازاین اتفاق شوم
    اما فراموش نشود از همه چیز مشکوک تر اینست در هیچ سایتی این تصادف مخابره نشده است چگونه تصادف کردند وبا چه خودرویی بودند وهمراه چه کسی، والله اعلم

    Reply

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This