Select Page

پرونده سازی جدیدی علیه منصور اسانلو

عصر نو: بنابه گزارشات رسیده به “فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران” در آستانه روز جهانی کارگر پرونده جدیدی علیه آقای منصور اسانلو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه گشوده شد.

روز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه زندانی سیاسی منصور اسانلو رئیس سندیکای شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه با دست بند و پابند به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب کرج برده شد و پرونده جدیدی علیه او گشوده شد. شاکیان آقای اسانلو در این پرونده علی حاج کاظم و علی محمدی رئیس و معاون زندان گوهردشت کرج می باشند . اتهامی که به آقای اسانلو نسبت داده شده است ارتباط با معاندین نظام در زندان می باشد.

در ماههای اخیر فشارهای روحی و جسمی و اذیت و آزارها علیه آقای اسانلو به صورت غیر قابل تصوری شدت یافته است. او بارها به سلولهای انفرادی بند یک معروف به سگدونی و بند ۵ منتقل شده است. آقای اسانلو از ۲۳ اسفند ماه به طور ناگهانی و با دلیل واهی از بند ۴ به بند ۵ معروف به بند متادون منتقل شد و او را در کنار زندانیان معتاد و خطرناک که مبتلا به بیماریهای واگیر دار هستند قرار داده شد.

زندانی سیاسی منصور اسانلو از ناراحتی قلب،کمر درد و چشم رنج می برد ولی تاکنون از درمان جدی او خودداری کرده اند.

بازجویان وزارت اطلاعات تا به حال علیه تعدادی از زندانیان سیاسی که در زندان هستند و در حال طی محکومیت غیر انسانی و غیر قانونی خود بسر می برند پرونده های جدیدی گشوده اند و به آنها محکومیت های سنگینی داده اند که از جمله آنها زندانی سیاسی منصور رادپور و علی صارمی می باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This