Select Page

انصراف کارکنان زندان های انتاریو از اعتصاب

انصراف کارکنان زندان های انتاریو از اعتصاب

شهروند ـ علی شریفیان: روز شنبه ساعت چهار و بیست دقیقه بامداد در حالی که ۲۰ ساعت به شروع اعتصاب مانده بود، نمایندگان دولت و اتحادیه کارکنان خدمات عمومی انتاریو با امضای توافقنامه ای از شروع اعتصاب کارکنان زندان های انتاریو جلوگیری کردند. این کارکنان که ۶۰۰۰ هزار نفر هستند از ۱۴ ماه پیش تقاضای تجدید در قراردادهایشان را کرده و در ماه نوامبر اعلام کردند اگر تا نیمه شب شنبه نهم ژانویه با دولت به توافق نرسند اعتصاب خواهند کرد.

وان توماس دبیر کل Ontario Public Service Employees Union   ( OPSEU ) گفته است، قرار است اختلاف میان کارکنان زندانها و نمایندگان دولت به یک گروه میانجی سپرده شود. دو طرف قرار گذاشتند که ۶۰ روز دیگر این کار انجام شود.

دولت قصد دارد نیروهای جدیدی برای کار در زندانها آموزش بدهد و اگر به توافق با این کارکنان نرسد باید از بیرون برای آموزش این گروه نیروی با تجربه استخدام کند. اختلاف این اتحادیه با دولت بر سر دستمزد و مزایا، ایمنی محل کار و همینطور کاهش تجمع تعداد زندانیان در سلول هاست. به گفته وان توماس این سلول ها برای اقامت یک زندانی ساخته شده، اما در بسیاری از آنها سه زندانی جای داده شده اند. قرار بود اگر اعتصاب شروع شود ۱۵۰۰ مدیر دوایر دیگر دولتی جانشین کارکنان اعتصابی بشوند.ontario-detention-staff

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Prime Service Insurance

Pin It on Pinterest

Share This