Select Page

ایجاد۳۵ هزار شغل در ماه دسامبر در انتاریو

ایجاد۳۵ هزار شغل در ماه دسامبر در انتاریو

 شهروند ـ علی شریفیان: این هفته دفتر نخست وزیر انتاریو با انتشار بیانیه ای توضیحات آماری تازه ای درباره وضعیت اقتصادی استان ارائه کرد. در ماه دسامبر ۳۴ هزار و ۹۰۰ نفر بر شمار کسانی که در استان مشغول به کار هستند، افزوده شدند و در جمع شمار شاغلان از ماه جون ۲۰۰۹ تا کنون به ۵۸۸ هزار و۱۰۰ نفر رسیده است. نرخ بیکاری نیز به ۷/۶ درصد رسیده که از نرخ متوسط بیکاری کشور کمتر است.

امکانات اشتغال به کار در استان عمدتا در زمینه تولیدات، خدمات مالی، بیمه، معاملات املاک و اجاره بوده است. کارشناسان اقتصادی بانک تی دی پیش بینی کرده اند که رشد اقتصادی انتاریو در سال ۲۰۱۶ به ۴/۲ درصد خواهد رسید. میزان صادرات انتاریو هم به خاطر ارزانی نرخ ارز و بالا رفتن حجم تقاضا برای تولیدات استان و بویژه قطعات یدکی و سایر محصولات صنعتی در سال ۲۰۱۶ افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت. نرخ رشد اقتصادی واقعی برای سال ۲۰۱۵ به طور متوسط یک و نه دهم درصد پیش بینی شده بود و همین نرخ برای سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به طور متوسط دو و دوهم درصد پیش بینی شده است. میزان خرده فروشی در استان نسبت به سال ۲۰۱۴ در سال گذشته، سال ۲۰۱۵ به چهار و نیم درصد رسیدontario_job.

به طور کلی با توجه به این نمودارهای مهم، انتاریو در میان استان ها و مناطق کشور دارای قوی ترین اقتصاد است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Prime Service Insurance

Pin It on Pinterest

Share This