Select Page

قطع ارتباط شرق و غرب کانادا با ترک برداشتن پل نیپیگون انتاریو

قطع ارتباط شرق و غرب کانادا با ترک برداشتن پل نیپیگون انتاریو

 

شهروند ـ علی شریفیان: هفته گذشته پل نسبتا کوچک اما مهم  نیپیگون از وسط ترک برداشت و از نظر مهندسی عملا دو نیمه شده است. پل نیپیگون که در انتاریو قرار دارد در جاده سراسری کاناداست   (Trans Canada Highway) و با این ترتیب ارتباط شرق و غرب کانادا با ترک برداشتن پل نی پی گون انتاریو قطع شده است.

ریچارد هاروی، شهردار نیپیگون می گوید خودروهای سبک و بعضی از کامیون ها می توانند به خاک آمریکا رفته و با گردش دوباره به بزرگراه سراسری کانادا برگشته و به راه خود ادامه بدهند، اما خودرو و کامیون های زیادی یا نمی توانند و یا علاقه ای به این کار ندارند. به علاوه مشکلات امنیت و بازرسی های مرزی هم کار را خیلی پیچیده تر می کند. این مقررات امنیتی بعد از حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر نیویورک شروع شده استnipigon-river-bridge.

اتحادیه کامیون داران از این مشکل شکایت دارند و منتظر تعمیر این پل با سرعت هر چه بیشتر هستند. روزانه حدود ۱۳۰۰ کامیون از طریق بزرگراه سراسری کانادا و با عبور از روی این پل حدود یکصد میلیون دلار مواد غذایی و کالاهای دیگر حمل و نقل می کنند. این پل ۲۵۲ متری که در نزدیکی شهر نیپیگون در انتاریو قرار دارد در سال ۱۹۳۷ ساخته شده و تنها دو خط برای رفت و آمد دارد. قرار بود در سال ۲۰۱۳ با بودجه ۱۰۶ میلیون دلاری پل مدرنی با چهار خط ایجاد بشود، اما این کار انجام نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Prime Service Insurance

Pin It on Pinterest

Share This