نصب پرتره مارتین در پارلمان

نصب پرتره مارتین در پارلمان

شهروند علی شریفیان: روز یکشنبه گذشته، چند روز پس از اینکه  پرتره ژان کریتین، بیستمین نخست وزیر تاریخ کانادا در پارلمان نصب و از آن پرده برداری شد، پرتره پل مارتین نخست وزیر دیگر و جانشین کریتین، در کنار پرتره کریتین نصب و پرده برداری شد. در جریان این پرده برداری نخست وزیر پیشین کانادا مصاحبه ای با سی بی سی در مورد مسائل مختلف و از جمله اولین بودجه بیل مورنوو، وزیر دارایی کابینه ترودو انجام داد.

martin-portrait

پل مارتین خود زمانی که در سال ۱۹۹۳ به وسیله کریتین به وزارت دارایی منصوب شد با طرحی که به «کتاب سرخ» مشهور شد توانست ۴۳ میلیارد دلار کسری بودجه بجای مانده از سال های حکومت برایان مالرونی را رفع و پس از آن برای ۵ سال متوالی بودجه هایی با اضافه بودجه عرضه کند، اما بودجه مورنوو را که ۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون کسری دارد، مورد تائید قرار داد و گفت این کاری است که باید انجام می شد و این بودجه سبب رونق اقتصادی و بالا رفتن میزان تولید ناخالص ملی خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

علی شریفیان

روزنامه نگار آزاد در رشته هنر و علوم ارتباطات درس خوانده، از همکاران شهروند در مونترال است. مقالات او در زمینه مسائل هنری، اجتماعی، هنر و فرهنگ و امورسیاسی کبک و کانادا علاوه بر شهروند در رسانه های مختلف منتشر می شوند.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This