Select Page

موری بلانگر، نماینده پارلمان، درگذشت

موری بلانگر، نماینده پارلمان، درگذشت

شهروند ـ موری بلانگر ((Mauril Bélanger ، نماینده ی ۶۱ ساله ی پارلمان از حزب لیبرال برای دو دهه و مدافع همیشگی حقوق فرانسه زبانان در بخش انگلیسی کانادا، درگذشت. خبر مرگ او توسط جاستین ترودو ، سه شنبه شب، اعلام شد. به گفته ی ترودو، بلانگر یک دوست بزرگ، خستگی ناپذیر و شجاع بود و تمام اعضای خانواده ی پارلمان برای از دست دادن او سوگواری می کنند.

بلانگر به بیماری ALS  مبتلا بود و بیماری اش در نوامبر ۲۰۱۵، تنها چند روز پس از این که برای هشتمین بار وارد پارلمان شده بود، تشخیص داده شد. این بیماری با تاثیر گذاشتن و ضربه زدن  به قدرت تکلم بلانگر شروع شد. برای  مردی که سالها خودش را وقف دفاع از حقوق زبانی هموطنانش کرده بود این ضربه بسیار دردناک بود.

mauril_belanger-1

او در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶ با ارائه ی لایحه ای که در آن “O Canada” به شیوه ای فراجنسیتی و با استفاده از یک صدای الکترونیکی از یک تبلت پخش می شد تاریخ ساز شد. او مرد بزرگی بود که برای همیشه در یاد و خاطره ها باقی خواهد ماند.

mauril_belanger

بلانگر سخنگوی افتخاری پیاده روی سالانه برای ALS در کانادا بود. او هر ساله به جمع آوری پول  در سراسر کانادا برای پشتیبانی از زندگی افراد مبتلا به ALS و تحقیق در مورد این بیماری کمک می کرد، بیماری که تعداد مبتلایانش در کانادا ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر است.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This