Select Page

مادلین تین برنده ی جایزه ی ادبی فرماندارکل کانادا شد

مادلین تین برنده ی جایزه ی ادبی فرماندارکل کانادا شد

شهروند مادلین تین (Madeleine Thienزاده ی ونکوور و ساکن مونترال، در بخش داستان، برنده ی جایزه ی ادبی Governor General سال ۲۰۱۶ شده است و اواخر روز سه شنبه در صف دریافت دومین جایزه ی بزرگ ادبی نیز قرارگرفت. رمان او با عنوان ” Do not Say We Have Nothing” همچنین   برای دریافت جایزه ی مهم و معتبر Man Booker به مبلغ ۵۰,۰۰۰ پوند (۸۱,۰۰۰ دلار کانادا) که در لندن اهدا می شود، مورد نظر و بحث بود که البته با اعلام نام برنده، او موفق نشد این جایزه را نیز ازآن خود کند.

thien-book

اگر تین جایزه ی دوم را نیز برنده می شد اولین نویسنده ی کانادایی  بود که هر دو جایزه را در یک سال برده است مانند مایکل اونداجی (Michael Ondaatje) که توانست در سال ۱۹۹۲ برنده ی دو جایزه ی ادبی برای رمان The English Patient شود.

رمان تین، فضای چین را بعد از تظاهرات میدان تیان آن من در سال ۱۹۸۹ به تصویر می کشد و توانسته است در صدر جدول بهترین ها و پرفروش ترین های رمان این فصل قرار بگیرد.

مراسم اهدای جایزه در تاریخ ۳۰ نوامبر و در ریدوهال در شهر اتاوا برگزار خواهد شد و فرماندار کل کانادا، دیوید جانستون جوایز را به برندگان در شاخه های مختلف اهدا خواهد کرد.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This