Select Page

دیدار حساس جاستین ترودو و دونالد ترامپ

دیدار حساس جاستین ترودو و دونالد ترامپ

شهروند- دیدار جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا و دونالد ترامپ رییس جمهور جدید ایالات متحده ی آمریکا از اولین ساعات روز دوشنبه خبرساز بود و از حساسیت این دیدار گواهی می داد. بسیاری از سیاستمداران و مردم در این دو کشور و در بسیاری از نقاط دنیا به تک تک کنش ها و واکنش های این دو نفر چشم دوخته بودند و با چشمانی باز کلمات و زبان غیرکلامی آنها را تحلیل و بررسی می کردند.

جاستین ترودو، نخست وزیر جوان کانادا با دست دادن ویژه خود نشان داد که مرد بسیار باهوشی است. ترودو اجازه نداد که ترامپ از شیوه ی مخصوص و ابتدایی خود برای بیان برتری اش بر دیگر مردان سیاست جهان استفاده کند و  در هنگام دست دادن نتوانست بازوی ترودو را بکشد. قیافه ی ترودو زمانی که برای بار دوم ترامپ تقاضای دست دادن کرد بازگو کننده ی همه چیز است و قطعا بسیاری را در کاخ سفید به این فکر می اندازد که ای کاش فردی مانند ترودو رهبری آنها را بر عهده داشت .

روز دوشنبه جاستین ترودو اعلام کرد که آخرین انتظار مردم کانادا این است که نخست وزیرشان به رهبر یک کشور دیگر درباره ی نحوه اجرایی آن کشور نصیحت و سخنرانی کند. همچنین در حالی که ترامپ اعلام کرد که از ورود آدم های نادرست به آمریکا جلوگیری خواهد کرد ترودو بیان داشت که کانادا همچنان رویه ی خود را ادامه می دهد و با آغوش باز به استقبال مهاجران و پناهجویان خواهد رفت.

آنها از قراردادهای مهمی مانند NAFTA سخن گفتند و ترودو به اهمیت مرز بین کانادا و آمریکا برای انتقال قطعات مونتاژ خودرو در منطقه ی NAFTA یاد کرد. ترودو و ترامپ از قصدشان برای تشکیل شورای آمریکایی کانادایی برای بهبود وضعیت زنان در بازار کار و کمک به پیشرفت زنان کارآفرین سخن گفتند.

دیدار جاستین ترودو با ترامپ، دیداری رسمی و در چارچوب مسائل کاری و ارتباط دو کشور بود. ترودو بعد از کنفرانس خبری به دیدار برخی از سران حزب جمهوری خواه در Capitol Hill رهسپار شد.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This