Select Page

نقاشی ها قربانیان خاموش انقلاب اسلامی ایران

نقاشی ها قربانیان خاموش انقلاب اسلامی ایران

شهروند- کمتر از یک سال بعد از توافق تاریخی هسته ای با غرب، ایران در آستانه ی توافق دیگری با کشورهای اروپایی بود که این بار به انجام نرسید. این عدم توافق باعث شد تا گنجینه ی ارزشمند نقاشی های مدرن که توسط شهبانو فرح پهلوی قبل از انقلاب برای ایران خریداری شده بود مانند چندین دهه ی گذشته در اتاق تاریکی در زیرزمین موزه ی هنرهای معاصر به دور از چشم جهانیان باقی بماند.

این گنجینه ی کم نظیر نقاشی شامل ۱۵۰۰ اثر از آثار هنرمندان مشهور مانند اندی وارهول، پیکاسو، رنوار و دگا و مونه می باشد که از زمان انقلاب، به دلایل “ایرادات اخلاقی” که خوشایند جمهوری اسلامی نیست، در دخمه ای در موزه ی هنرهای معاصر تهران زندانی مانده اند و نه در ایران اجازه ی نمایش دارند و نه مجوز صدور آنها برای خروج از ایران صادر می شود.

قرار بود که ۳۰ اثر از بین این آثار سال گذشته به برلین و سپس به شهر رم برده شوند و در آنجا در یک نمایشگاه ویژه و بسیار بزرگ نمایش داده شوند، توافقی که به هیچ کجا نرسید و باطل شد.

این آثار نقاشی، قربانیان خاموش و بی گناه یک جریان سیاسی و شیوع یک روند فکری افراطی در ایران هستند. آثار محبوس مانده در ایران جزو گرانترین و ارزشمندترین آثار هنرمندان مدرن در دنیا هستند، آثاری که نمونه ای از آنها در هیچ کجای دنیا وجود ندارد.

 

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This