Select Page

“پرنده های ساکت” چند زبانه ی ارسلان براهنی

“پرنده های ساکت” چند زبانه ی ارسلان براهنی

 Silent Birds تازه ترین فیلم داستانی ـ بلند و سینمایی از ارسلان براهنی است که نماهای پایانی اش در روز یکشنبه  فیلمبرداری شد. ارسلان براهنی سناریست، کارگردان و تهیه کننده این  فیلم کانادایی مستقل است. “پرنده های ساکت”  فیلمی چندزبانه است که از سه قصه ی اصلی تشکیل شده و ترکیب این سه قصه با هم فیلم را می سازد.

ارسلان براهنى فیلمساز ایرانی-کانادایی ساکن تورنتو است. او متولد اول فروردین شصت و یک در تهران است.

براهنى در سن چهارده  سالگى به خاطر شرایط پدرش تن به مهاجرتى اجبارى مى دهد. وى پس از اتمام دوران متوسطه و بعدتر در کنار تحصیلات سینمایى خود در دانشگاه یورک، شروع به فیلمسازى مستقل مى کند که اولین فیلم او “مِینیما” او را تشویق به ادامه ى کار کرده و در نهایت منجر به تشکیل استودیویى به نام “مینیما فیلم” در سال ۲۰۰۷ می شود.

او در فیلم بلند “من هستم” نقش کارگردانى را بازى مى کند که در درون فیلمنامه ى خود در حال ساخت فیلمى است که با زبان سینما و الهیات درگیر است و با موضوع هنر و مهاجرت، عرفان و فیلمسازى، تنهایى و بیگانگى سر و کار دارد.

 فیلم هاى او با ترکیب واقعیت و خیال، بازسازى ژانرها و تجربه هایی با  فرم  و سبک  در زبان سینما سروکار دارد.

 مجموعه “سه گانه غربت” نیز فیلم بلند دیگرى از اوست که ترکیبى است از سه فیلم مستند داستانى او به نام “نور و صدا” با حضور سلیمان واثقی “قاب و دیوار” با حضور غلامحسین نامی” و “کیمیا و خاک” با حضور رضا براهنی.

مستندهای او جنبه های دراماتیک – موزیکال- تصویری- شاعرانه – اجتماعی و فلسفی  دارند. سه گانه ی غربت در تورنتو چندین بار پخش شده و با استقبال فوق العاده ای روبرو بوده. آخرین پخش تورنتو در جشنواره تیرگان بود و بعد از آن در فستیوالی در گتنبرک پخش شد که با استقبال فوق العاده ای روبرو شد.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This