Select Page

تأسیس مرکز تجاری سازی اختراعات در مارکهام

تأسیس مرکز تجاری سازی اختراعات در مارکهام

شهروند- طی مراسمی که اخیرا در محل کمپانی آی بی ام در مارکهام برگزار شد، دکتر رضا مریدی وزیر علوم اعلام کرد که دولت انتاریو برای تأسیس مرکز تجاری سازی اختراعات و ابداعات در محل این کمپانی ۷۵/۲۲میلیون دلار سرمایه گذاری می کند.

در این مراسم که براد دو گوید  وزیر اقتصاد- مایکل چن وزیر تجارت خارجی- فرانک اسکارپتی شهردار مارکهام- دکتر ممدوح شکری رئیس دانشگاه یورک- تام کور رئیس مرکز عالی پژوهش های انتاریو حضور داشتند، پت هورگان معاون کمپانی ای بی ام اعلام کرد که کمپانی مذکور ۷۵/۲۴ میلیون دلار برای تأسیس این مرکز سرمایه می کند.

بدین ترتیب جمعا ۵/۴۷ میلیون برای تأسیس این مرکز توسط دولت انتاریو و بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود.

این سرمایه گذاری موجب جذب ۴۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در طرح های گوناگون و ایجاد ۲۶۰۰ شغل خواهد شد.

این مرکز برای تجاری سازی اختراعات خدمات مورد نیاز منجمله برای ثبت اختراع- تأسیس شرکت- فراهم کردن سرمایه گذار و کمک به بازاریابی را به مخترعین ارائه خواهد داد و در نهایت برای توسعه اقتصاد پیشرفته انتاریو که بر مبنای علوم و تکنولوژی است کمک خواهد کرد.

یادآوری می شود که اقتصاد انتاریو با رشد ۷/۲ درصد در کانادا و در جمع کشورهای پیشرفته غربی بالاترین رقم رشد را داراست و با درآمد ناخالص ملی حدود ۸۰۰ میلیارد دلار در سال انتاریو به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ در قاره امریکای شمالی شناخته می شود.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This