Select Page

پرستار قاتل به حبس ابد محکوم شد

پرستار قاتل به حبس ابد محکوم شد

شهروند- یک روز بعد این که خانم الیزابت وتلافر سرانجام در دادگاه متهم به قتل هشت بیمار سالمند و تلاش برای کشتن شش بیمار دیگر شد، کالج پرستاران انتاریو اعلام کرد که سرعت تحقیقاتش را برای پرونده ی این پرستار افزایش خواهد داد؛ واکنشی که با اعتراض بسیاری از مقامات بیمارستان ها و مردم عادی روبرو شد.

خانم الیزابت وتلافر سال گذشته به دلیل کشتن یک بیمار در یک خانه ی سالمندان در لندن استان انتاریو دستگیر شد و بعد از تحقیقات دادگاه و اعترافات خود ایشان کاشف به عمل آمد که این مقتول تنها قربانی این پرستار نبوده است و تا آن زمان این خانم هشت بیمار دیگر را نیز در بیمارستان های دیگر و مراکز درمانی سالمندان به قتل رسانده و اقدام به کشتن شش نفر دیگر نیز کرده است که خوشبختانه ناکام ماند.

خانم وتلافر بعد از اعترافات در دادگاه نامه ای به کالج پرستاران نوشت و رسما استعفا کرد و در استعفایش نیز اعلام کرد که به دلیل اتهام به قتل و عدم تعادل رفتاری قادر نیست بیشتر از این به شغلش به عنوان پرستار ادامه دهد. اما اعتراض به این دلیل است که کالج پرستاران بعد از شنیدن اعتراض درباره ی یک پرستار و یا اخراج آنها سریع پرونده ها را بررسی نمی کند و تقریبا دو سال این پروسه زمان می برد و در این مدت پرستار خلاف کار می تواند در جای دیگری استخدام شده و یا با آزادی به اعمال خودش ادامه دهد.

کالج پرستاران می گوید تا زمانی که اتهامات ثابت نشده باشد نمی تواند اقدامی انجام دهد و باید اطلاعات پرستاران را محرمانه حفظ کند؛ رویکردی که خوشایند نیست و باعث خواهد شد تا افرادی مانند خانم وتلافر که از اختلالات روحی و روانی رنج می برند فرصتی بیایند تا دست به اعمال غیر انسانی خود بزنند. خانم وتلافر به حبس ابد محکوم شده است.

About The Author

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This