Select Page

درخواست معلمان انتاریو: نام طراح نسل کشی بومیان کانادا را از روی مدارس بردارید

درخواست معلمان انتاریو: نام طراح نسل کشی بومیان کانادا را از روی مدارس بردارید

شهروند- اتحادیه معلمان انتاریو از دولت فدرال درخواست می کند تا نام جان مک دونالد، اولین نخست وزیر کانادا، از مدارس ابتدایی این استان حذف شود. دلیل خواسته آنها دست داشتن ایشان و طراحی نسل کشی و جنایات علیه مردمان بومی کاناداست. اما جاستین ترودو روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم ندارد تا نام مک دونالد را از هیچ کجا و به مسئولیت دولت کانادا حذف کند.

دولت فدرال کانادا تحت فشارهای زیادی از طرف جوامع مردمان بومی در کانادا قرار دارد. این مردمان معتقدند که برخی از افراد کانادایی که نامشان در تاریخ به یادگار مانده است و به طرق مختلفی یادشان در خاطره ها زنده نگه داشته می شود در جنایات زیادی  علیه مردمان بومی دست داشته اند و باید نام و یادشان از حافظه تاریخی پاک شود، زیرا ایشان لایق این بزرگداشت نیستند.

در ماه ژوئن امسال نیز بنابه درخواست یکی از مقامات و روسای مردمان بومی، جاستین ترودو تصمیم گرفت تا نام Hector-Louis Langevin  را از ساختمان دولتی در اتاوا بردارد، زیرا این شخص یکی از معماران مدارس شبانه روزی بومیان در کانادا بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This