Select Page

داروهای کدئین دار به زودی تنها با نسخه پزشک ارائه خواهد شد

داروهای کدئین دار به زودی تنها با نسخه پزشک ارائه خواهد شد

شهروند ـ آزاده داودی: در کانادا می توان داروهای دارای میزان پایین کدئین را بدون داشتن نسخه و از داروخانه ها به راحتی خریداری کرد، اما بر اساس هشدار جدید سازمان بهداشت کانادا این داروها حتی به میزان کم می تواند وابستگی شدیدی را در افراد ایجاد کند و در دراز مدت و بر اثر استفاده زیاد باعث اعتیاد شود. بنابراین قرار است تا بزودی ارائه این داروها تنها با نسخه پزشک امکان پذیر باشد.

استان مانیتوبا تنها استانی است در کانادا که در آن داروهای دارای کدئین با نسخه پزشک فروخته می شود. اگرچه عدم فروش این دارو بدون نسخه باعث ایجاد دردسرهای فراوانی برای پزشکان و دکترهای داروخانه است اما سلامت افراد اهمیت بیشتری دارد و سازمان بهداشت کانادا می گوید که تمام تلاش خود را خواهد کرد تا این تغییر با کمترین مشکل انجام شود.

فروش داروی کدئین دار در بسیاری از کشورهای جهان بدون ارائه نسخه ممنوع است و کانادا با انجام این طرح به جرگه کشورهایی نظیر فنلاند، فرانسه، جمهوری چک، روسیه، ایتالیا و بسیاری دیگر خواهد پیوست.

(Visited 1 times, 2 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This