Select Page

جولی پایت رسما فرماندار کل کانادا شد

جولی پایت رسما فرماندار کل کانادا شد

شهروند- جولی پایت  Julie Payetteدومین فضانورد کانادایی و اولین زنی که موفق شد در ایستگاه فضایی بین المللی کار کند در سن ۵۳ سالگی به طور رسمی به عنوان اولین زن فرماندار کل کانادا مشغول به کار شد. او طی یک سخنرانی ۲۰ دقیقه ای در مقابل ۴۰۰ شخصیت برجسته علمی و سیاسی برجسته کشور از اهدافش سخن گفت و بارها در سخنان خود به مردمان بومی کانادا اشاره کرد. او اعلام کرد که همانطور که جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا تاکید کرده است هم اکنون زمان آن فرا رسیده است تا تمام توجه خود را به مردمانی داشته باشیم که بومیان اصلی این سرزمین اند و راه را به ما نشان داده اند.

جاستین ترودو وی را زنی با انگیزه، هنرمند، موسیقیدان، اهلم علم و سیاست و مادری نمونه می داند و به عقیده او خانم جولی پایت بهترین گزینه برای این شغل بوده است.

جولی پایت در ضمن سخنرانی هایش از پدر و مادرش که در ردیف اول مهمانان نشسته بودند تشکر ویژه کرد و اعلام کرد که آنها باعث دستیابی وی به مقامی که دارد بوده اند و کمکش کرده اند که آرزویش را دنبال کند و فضانورد شود. پسر ۱۴ ساله ی او نیز در این مراسم حضور داشت.

پایت که به هفت زبان صحبت می کند، در این مراسم چند جمله نیز به زبان بومیان کانادا صحبت کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This