Select Page

کانادایی ها نگران افزایش نرخ بهره اند

کانادایی ها نگران افزایش نرخ بهره اند

شهروند- بانک مرکزی کانادا بار دیگر قرار است نرخ بهره پایه را تغییر دهد. این بانک در چند ماه گذشته دو بار و هر بار ۲۵ صدم درصد نرخ بهره پایه را افزایش داده است.  نرخ بهره پایه در کانادا مدت ها بود که بدون تغییر باقی مانده بود ولی هم اکنون به یک درصد رسیده است و گفته می شود که قرار است طی دوسال آینده به ۳ درصد افزایش پیدا کند.

کانادایی ها هم اکنون بیش از هر زمان دیگری بدهکارند و این تنها به دلیل افزایش بی سابقه قیمت مسکن طی سالهای اخیر است.

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده به صورت آنلاین که چندان دقیق نیست از هر ده کانادایی ۴ نفر با بالا رفتن نرخ بهره دچار مشکلات جدی مالی شده و ممکن است توانایی پرداخت اقساط وام بانکی خود را نداشته باشند.

حدود ۴۰ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی گفته اند که تنها ۲۰۰ دلار با افزایش میزان پرداختی های ماهانه خود فاصله دارند بدین معنی که اگر میزان پرداختی های آنها اندازه ی ۲۰۰ دلار افزایش یابد ممکن است با پرداخت همه ی آنها در یک زمان دچار مشکل شوند و از پرداخت برخی از آنها باز بمانند.

قرار است چهارشنبه ۲۵ اکتبر بانک مرکزی کانادا تصمیم نهایی اش را برای بالا بردن نرخ بهره پایه برای سومین بار متوالی اعلام کند و بسیاری نگران شنیدن این خبر هستند. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This