Select Page

پیام رییس جمهور سابق مکزیک به جاستین ترودو: در NAFTA به ما خیانت نکن

پیام رییس جمهور سابق مکزیک به جاستین ترودو:  در NAFTA به ما خیانت نکن

شهروند- ویسنت فاکس (Vicente Fox)، رییس جمهور سابق مکزیک به جاستین ترودو هشدار داده است که بهتر است در مذاکرات نفتا به مکزیک خیانت نکند، زیرا به نفع کانادا نیست. فاکس برای تاثیر بیشتر حرفش از کتاب مقدس کمک گرفته است و از جاستین ترودو خواسته است که مانند Apostle نباشد و مسیح را نفروشد.

پیشتر استفان هارپر، نخست وزیر اسبق کانادا، در نامه ای سرگشاده از جاستین ترودو انتقاد کرده بود و گفته بود که ترودو نباید در این مذاکرات بیش از اندازه از مکزیک جانبداری کند و باید به نفع کانادا گام بردارد حتی اگر نتیجه آن توافقی دو جانبه بین امریکا و کانادا باشد.

اگرچه در ابتدای مذاکرات کانادا تمام تلاشش را می کرد تا به توافقی سه جانبه در این مذاکرات دست یابد، اما روند نفتا نشان می دهد که دونالد ترامپ به طور غیرمعمول و شگفت انگیزی در این مذاکرات درست عمل کرده است و کانادا نیز از جانب گیری هایش به سود مکزیک کاسته است و ترامپ نیز در این مذاکرات از کانادا شکایت کمتری دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This