Select Page

جوان ۲۲ ساله کانادایی متهم به جاسوسی برای روس ها

جوان ۲۲ ساله کانادایی متهم به جاسوسی برای روس ها

شهروند- کریم باراتوو ، جوان ۲۲ ساله کانادایی، روز سه شنبه در دادگاهی در ایالات متحده امریکا به اتهام هک کردن حساب های کاربری ۸۰ کاربر یاهو و جاسوسی علیه آمریکا متهم شناخته شد. کریم باراتوو در ماه مارس در همیلتون انتاریو دستگیر شد و موافقت کرد که برای ثابت شدن جرم و گذران مراحل دادخواهی به ایالات متحده امریکا برود. این جوان روز سه شنبه با لباس زندان در جلوی قاضی دادگاه ایستاد و تنها با جواب های بله یا خیر به سئوال های قاضی دادگاه پاسخ داد و در نهایت به اتهام جاسوسی برای روسیه و همکاری با دو مامور روس متهم شناخته شد.

وکلای کریم می گویند که او در تمام مراحل دادگاه صادقانه عمل کرده است و تنها حساب کاربری ۸ کاربر یاهو را هک کرده است و در زمان انجام این کار نمی دانست که چه کاری انجام  می دهد و یا برای چه کسی کار می کند. قرار است از تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۸ برای گذران دوران حبس راهی زندان شود. دو مامور روسی به نام های Dmitry Dokuchaev و Igor Sushchin از اطلاعات دزدیده شده از یاهو برای جاسوسی استفاده می کردند اما معلوم نیست که آنها محاکمه شوند یا خیر زیرا در روسیه هستند و امیدی به آمدنشان به آمریکا برای دادگاهی شدن نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This