Select Page

قاضی اعظم کانادا توسط جاستین ترودو تعیین شد

قاضی اعظم کانادا توسط جاستین ترودو تعیین شد

شهروند- جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا، در تاریخ ۱۱ دسامبر قاضی ریچارد واگنر از کبک را به عنوان قاضی اعظم کانادا، رییس دیوان عالی کانادا  و رئیس دادگستری کانادا انتخاب و منصوب کرد. ریچارد واگنر ۶۰ ساله و اهل استان کبک متولد مونترال است. واگنر کاملا روان به دو زبان انگلیسی و فرانسه مسلط  است. ریچارد واگنر قرار است جایگزین بورلی مک لچلین شود که همین روزها بازنشسته خواهد شد.

این انتصاب نشان دهنده این است که جاستین ترودو تمایل دارد تا در این زمینه کمترین ریسک را متحمل شده و مانند پدرش به سنت ها وابسته است.

واگنر هم اکنون قاضی دادگاه در کبک  است و این مقام جدید ۳۰,۰۰۰ دلار افزایش در آمد برای وی خواهد داشت و در سال ۲۰۱۸ درآمد او به ۴۰۵,۴۰۰ دلار خواهد رسید. او دو فرزند دارد که هردو وکیل پایه یک هستند. واگنر بسیار انسان دوست داشتنی و اجتماعی است و ترودو معتقد است که برای این شغل جدید بسیار کارامد است. او می تواند از این شخصیت اجتماعی و مورد علاقه اش برای تغییرات اساسی  و انجام روند قضاوت به شیوه ی خودش بهره گیرد.

جاستین ترودو طی هفته های اخیر در حال رایزنی و بررسی کاندیداهای موجود برای این سمت بود و در نهایت واگنر را انتخاب کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This