Select Page

دیدار وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا از کانادا و مذاکرات بر سر بحران کره شمالی

دیدار وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا از کانادا و مذاکرات بر سر بحران کره شمالی

شهروند- این هفته رکس تیلرسون برای بحث و بررسی برخی مشکلات بین المللی از جمله ابعاد بحران کره شمالی و راه های احتمالی مقابله با خطرات بمب هسته ای، با مقامات کانادایی در اتاوا دیدار می کند. تیلرسون علاوه بر نشست با اعضای کابینه ی دولت با همتای کانادایی خود، خانم کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا در نشستی جداگانه دیدار خواهد کرد. قرار است تا در سال ۲۰۱۸ خانم فریلند و تیلرسون به کمک هم کنفرانسی در ارتباط با مسایل کره شمالی در ونکوور برگزار کنند.

تیلرسون در مقابله با کره شمالی خلاف دونالد ترامپ تمایل به بحث و مذاکره سیاسی دارد و به جنگ نمی اندیشد. او می گوید امریکا تمام توان خود را برای حفاظت از کشور خود به کار می گیرد، اما به عقیده او جنگ گزینه ی آخر است، پس بهتر است از طریق مذاکرات دیپلماسی این بحران رفع شود. برای رفع این بحران اما لازم است چین و روسیه دست از کمک رسانی به کره شمالی برای پیشبرد اقدامات هسته ایش بردارند.

تیلرسون امیدوار است تا این دیدار بتواند روابط بین آمریکا و کانادا را برای مقابله با بحران کره شمالی و برخی دیگر از مسایل بین المللی مستحکم تر کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This