Select Page

مشکلات پیوند اعضا در کانادا

مشکلات پیوند اعضا در کانادا

شهروند- آخرین آمار نشان می دهد که در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۲۷ بیمار در انتاریو به دلیل عدم دسترسی به عضو مورد نیاز و معطل شدن در لیست اهدای عضو جان خود را از دست داده اند، در حالی که در همین سال ۳۷۷ نفر در انتاریو می توانستند اهدا عضو کنند، اما برای آن ثبت نام نکرده بودند و خانواده هایشان بعد از مرگ به این کار رضایت ندادند.

دلیلا ساندرز ، زن ۲۶ ساله بومی کانادا،  یکی از این بیماران در صف اهدای عضو است که از این وضعیت و از قوانین بر سر راه گرفتن عضو مورد نیاز بسیار شکایت دارد و خواستار تغییرات قوانین در این زمینه است. این زن از نارسایی کبدی و مشکلات عدیده در این زمینه رنج می برد، اما قانون می گوید که افرادی که در صف انتظار دریافت کبد هستند باید حداقل ۶ ماه الکل مصرف نکرده باشند که این برای بیماران الکلی شاید عملی نباشد. دلیل پزشکان این است که بسیاری از این بیماران بعد از دریافت عضو جدید دوباره خوردن الکل را شروع می کنند، اما از نظر بیماران این دلیل اصلا عادلانه و اخلاقی نیست. ساندرز علاوه بر درخواست تغییرات در قوانین از مردم کانادا می خواهد که برای اهدای اعضایشان ثبت نام کنند و از این طریق به بیمارانی که سالانه به دلیل مشکلات ناشی از کمبود اعضا می میرند کمک کنند. شکایت این زن موجب شد که بسیاری از افراد از نقاط مختلف کانادا برای کمک  اهدای تکه ای کبد خود به دلیلا ابراز آمادگی کنند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This