Select Page

آموزش به کودکان درباره ی معلولیت های جسمی

آموزش به کودکان درباره ی معلولیت های جسمی

شهروند- براساس گزارشات مرکز آمار کانادا ، ۱۴ درصد کانادایی ها دارای معلولیت های جسمی هستند. شاید بهترین راه برای نشان دادن این معلولیت ها به فرزندانمان و تفهیم این که زندگی این افراد واقعا چگونه است، کتاب باشد. دولت انتاریو در طرحی با همین هدف کتابهایی را با کمک نویسنده ای به نام Carolyn MacDiarmid ، منتشر کرده است. این کتاب ها که عناوینی مانند ” Smart in My Own Way” دارند به کودکان کمک می کنند تا با آشنایی با این افراد و زندگی شان از کلیشه ها دوری کرده و هرچه بیشتر به حمایت از افرادی که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند برخیزند.

کودکان با خواندن این کتاب ها یاد می گیرند که به جای دیدن بعد منفی معلولیت، امکانات ذهنی و جسمی دیگری را نیز در این افراد ببینند و در زندگی از آنها کمک و الهام بگیرند. این کتابها به صورت چاپی، دیجیتال و بریل، در دو زبان انگلیسی و فرانسه در تمامی کتابخانه های انتاریو و  به صورت رایگان  برای استفاده عموم قرار دارند. نویسنده این کتابها ، خانم Carolyn MacDiarmid، سالها معلم دوره پیش دبستانی بوده است و خود دچار کم بینی است.

(Visited 1 times, 2 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This