تورنتو اولین شهر جهان به لحاظ خطر حباب بازار مسکن

تورنتو اولین شهر جهان به لحاظ خطر حباب بازار مسکن

شهروند- بر اساس یافته های جدید تورنتو به لحاظ خطر ناشی از حباب مسکن در رتبه ی یک در میان تمام شهرهای جهان قرار دارد. آمارها و تحقیقات نشان می دهد که اگرچه خرید و فروش مسکن در سال ۲۰۱۷ تا حدودی فروکش کرد و از داغی بازار مسکن کاسته شد، اما همچنان افزایش قیمت ها ادامه دارد و این اتفاق بازار مسکن این شهر را در موقعیتی بسیار حساس و بی ثبات قرار می دهد که خطر حباب مسکن آن را تهدید می کند.

داده های این تحقیقات از میان چندین شهر بزرگ در جهان جمع آوری شده است و نشان می دهد که قیمت مسکن در تورنتو در مقایسه با شهرهایی نظیر ونکوور، مونیخ، سیدنی، نیویورک، لندن و بسیاری دیگر از شهرهای بزرگ و گران قیمت جهان، بالاتر است و این افزایش قیمت مسکن همچنان ادامه خواهد داشت.

شاید این اطلاعات برای  کسانی که اخبار بازار مسکن را در تورنتو طی سال گذشته دنبال کرده اند چندان شگفتی آور نباشد، اما باید در نظر داشت که آنچه برخی به اشتباه خنک شدن بازار مسکن نامیده اند در واقع واقعیت ندارد و بیشتر شدن قیمت ها ریسک مرتبط با حباب مسکن را بالاتر خواهد برد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This