Select Page

بنیانگذار Pizza Pop درگذشت

بنیانگذار Pizza Pop درگذشت

شهروند- پاول فاراسی (Faraci)، بنیانگذار محصول غذایی محبوب  Pizza Pop در سن ۸۹ سالگی در تاریخ ۶ فوریه در ورنون، بریتییش کلمبیا درگذشت. او مدتی پیش برای این که نزدیک نوه و برادر زاده اش باشد به این شهر رفته بود. پاول فاراسی در زندگی اش شغل های مختلفی داشت، از مدرسه رانندگی گرفته تا رستوران داری؛ اما مهمترین اتفاق کاری اش تولید Pizza Pop در سال ۱۹۶۴ بود. خودش می گوید ایده این کار این گونه به ذهنش رسید که روزی به همراه دوستش راهی رستورانی در وینیپگ شد که panzerotti بخورد؛ غذایی که شبیه پیراشکی است. بعد از خوردن این غذا متوجه شد که می تواند بهتر آن را درست کند که هم خمیر نازک تری داشته باشد و هم محتویاتش خوشمزه تر باشد. همین فکر او را بر آن داشت تا محصول خودش را بنا نهاده و آن را تولید کند.

هم اکنون این محصول خوشمزه که به راحتی در فر و یا مایکرو فر پخته می شود، در تمامی فروشگاه های مواد غذایی موجود است. حدود ۴۰ سال بعد از تاریخ شروع، فاراسی کمپانی اش را به شرکایش فروخت  و بعدها به Pillsbury فروخته شد. کارآفرینی و فعالیت در صنعت خوراکی در خانواده فاراسی موروثی است و تاکنون هم طی سه نسل ادامه داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This