Select Page

رونمایی از پودر جیرجیرک محصول جدید کمپانی لابلاز

رونمایی از پودر جیرجیرک محصول جدید کمپانی لابلاز

شهروند- این روزها خوردن حشرات طرفداران زیادی در بین مردم و بویژه دوست داران محیط زیست پیدا کرده است. بسیاری از فعالان محیط زیست و دانشمندان معتقدند که حشرات علاوه بر میزان پروتئین بالایی که در خود ذخیره دارند به زمین و آب کمتری برای تولید نیاز دارند و جایگزین کردن آنها با پروتئین های حیوانی باعث خواهد شد میزان گازهای گلخانه ای به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

این علاقمندی در بین مردم کانادا هم در حال رشد است و بر همین اساس کمپانی های مواد غذایی بزرگ در تلاشند تا این محصولات را وارد طبقه های مواد غذایی کنند. به عنوان مثال فروشگاه زنجیره ای Loblaw این روزها محصولی را به نام “پودر جیرجیرک” با نام تجاری پرزیدنت چویس عرضه می کند که می تواند در پخت هر غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. مزرعه ی تولید این محصول جدید لابلاز در انتاریو واقع است و از سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده است. این مزرعه که به نام صاحبش نامگذاری شده است و Entomo نام دارد در هر ۲۸۰۰ متر مربع حدود ۱۰۰ میلیون جیرجیرک خوراکی تولید می کند.  کشاورز تولید کننده این محصول ، Entomo، می گوید که این جیرجیرک ها بسیار خوشمزه و مقوی اند و طعمی مشابه قارچ دارند. تنها مشکل برای مصرف این جیرجیرک ها تصور کردن آنها به عنوان حشره است که اگر بتوانیم بر آن پیروز شویم شاید روزی برسد که به طعم این ماده غذایی جدید و سرشار از پروتئین عادت کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This