ماجرای سفر جاستین ترودو به جزیره آقاخان همچنان ادامه دارد

ماجرای سفر جاستین ترودو به جزیره آقاخان همچنان ادامه دارد

شهروند- جاستین ترودو و خانواده اش تعطیلات کریسمس سال ۲۰۱۶ را به دعوت آقاخان، رهبر مسلمانان اسماعیلی در جزیره Bell در باهاماس سپری کردند، جزیره ای که به Bells Cay شهرت دارد. این سفر از همان زمان دردسرهای فراوانی را برای خانواده آقای ترودو به همراه داشته است. از همان ابتدای انتشار خبر در سال ۲۰۱۷، جزییات این سفر و دلایلش مورد بررسی قرار گرفت تا دقیقا معلوم شود که چرا جاستین ترودو و خانواده اش از تاریخ ۲۶ دسامبر ۲۰۱۶ تا ۴ ژانویه ۲۰۱۷ تعطیلات خود را با یکی از لابی های مهم دولت لیبرال سپری کرده اند؛ شخصی که حتی آنقدر رابطه اش با ترودو جوان نزدیک نیست که بتوان نام دوستی بر آن نهاد.

بسیاری این سفر ترودو را منافی با قانون و اخلاقیات نامیده اند. اکنون این اتفاق ابعاد دیگری پیدا کرده است. ظاهرا جاستین ترودو در طی این سفر هدایایی به عنوان هدایای کریسمس دریافت کرده است که بعد از یک سال اوایل این هفته به گرفتن آنها اعتراف کرد، اما اینکه این هدایا چیست، قیمت آنها چقدر است و چه بلایی سر آنها آمده است هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست. پیش تر جاستین ترودو ادعای قبول کردن هدیه را رد کرده بود. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که ترودو و خانواده اش در هنگام برگشت و در فرودگاه این هدایا را اعلام کرده اند و قیمت آنها آن قدری نبوده است که نیاز باشد مالیات پرداخت کنند. در قانون کانادا مسافران می توانند سالانه تا مبلغ ۸۰۰ دلار هر نفر اجناسی را به عنوان هدیه وارد کانادا کرده و مالیات نپردازند. بررسی ها برای پی بردن به جزییات این ماجرا همچنان در جریان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This