Select Page

حرکت جمعی قهوه فروشی ها در تورنتو در راستای کمک به بازیافت زباله

حرکت جمعی قهوه فروشی ها در تورنتو در راستای کمک به بازیافت زباله

شهروند- پلاستیک سیاه رنگ به راحتی بازیافت نمی شود حتی اگر علامت بازیافتی بر روی آن باشد. برای همین همیشه باید هر نوعی از پلاستیک سیاه را به جای سطل آشغال های آبی رنگ داخل سطل آشغال های سیاه رنگ بیندازیم. این پلاستیک های سیاه خریداری هم ندارد و نمی توان برای هیچ کار دیگری از آنها استفاده کرد. دلیل این امر بسیار پیچیده است و به مکانیزم استفاده شده در سیستم های بازیافت زباله مربوط می شود. به همین دلیل قهوه فروشی های تورنتو در تصمیم مشترک اعلام کرده اند که از این به بعد به جای درپوش های سیاه برای لیوان های قهوه از پلاستیک های بازیافتی رنگ دیگر، قرمز یا سفید و یا قهوه ای، استفاده می کنند که می تواند بازیافت شود.

قهوه فروشی های استارباکس، تیم هورتون و مک دونالد پیشتر نیز از درپوش های رنگ دیگری برای لیوان های قهوه و ظروف یکبار مصرف استفاده می کردند و قرار است قهوه فروشی های بالزاک، Dark Horse Espresso و چند تای دیگر از ماه آینده به آنها بپیوندند.

خوب است که هرکدام از ما نیز امسال تصمیم بگیریم تا پلاستیک کمتری مصرف کنیم و در صورت مصرف از نوع بازیافتی آن استفاده کنیم.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This