Select Page

اولین مسافر کره شمالی به خارج از کشور بعد از ۳۲ سال

اولین مسافر کره شمالی به خارج از کشور بعد از ۳۲ سال

شهروند- رهبر کره ی شمالی، کیم جونگ اون، اولین فردی است که بعد از ۳۲ سال به خارج از کشور سفر می کند. برخلاف پدر دیکتاتورش که تمام پروازها را ممنوع کرده بود، کیم جونگ اون این هفته سوار بر هواپیما به شهری به نام دالیان در شمال شرقی چین سفر می کند.

از سال ۲۰۱۱ ، کیم بارها درون کره شمالی پرواز کرده است. این سفر خارجی، اگرچه زیاد با کره ی شمالی فاصله ندارد زودتر از سفر او به منظور رفع مشکلات با آمریکا و حل مساله ی هسته ای کره ی شمالی صورت گرفته است و چهره ی خندان او در کنار پنجره نشان می دهد که چندان هم از این سفر ناراضی نیست.

دلایل سفر او به چین هنوز روشن نیست. شاید می خواهد نشان دهد که با پدر دیکتاتورش تفاوت دارد و یا شاید باید قبل از رسیدن به توافقی با آمریکا با همتای چینی اش مذاکراتی انجام دهد.

مدل هواپیمایی که کیم با آن به پین سفر می کند بسیار قدیمی است و شاید برای همین است که کیم جونگ  می خواهد دیدارش با دونالد ترامپ در کره ی شمالی و یا کشوری بسیار نزدیک باشد زیرا هواپیمای او قادر نیست به کشورهای دور دست سفر کند.

(Visited 1 times, 18 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This