Select Page

اعتراض رهبر کره ی شمالی به سیاست های دونالد ترامپ و امکان کنسل شدن سفرش به امریکا

اعتراض رهبر کره ی شمالی به سیاست های دونالد ترامپ و امکان کنسل شدن سفرش به امریکا

شهروند- کره ی شمالی در تصمیمی فوری قرار دیدار بسیار مهم و استراتژیک با کره ی جنوبی را که قرار بود چهارشنبه ۱۶ می در مرز بین دو کشور اتفاق بیفتد، کنسل کرد و همچنین تهدید کرد که ممکن است نشست تاریخی با دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده ی آمریکا، نیز که قرار است اواخر این ماه برگزار شود لغو کند.

 

علت این تغییر رفتار ۱۸۰ درجه ای کره ی شمالی فعالیت های مداوم نظامی بین کره ی جنوبی و ایالات متحده ی آمریکاست. قرار بود رهبران دو کره چهارشنبه ۱۶ می در مرز دو کشور برای حل مسائل مرزی و بررسی مسائل مربوط به خانواده هایی که به دلیل مناقشات دو کره از هم دور مانده اند با هم دیدار کنند.

کیم جونگ اون رهبر کره ی شمالی می گوید که آمریکا باید مراقب رفتارش باشد و دست از فعالیت های نظامی که از اواخر هفته ی گذشته با کره ی جنوبی آغاز کرده است بردارد. این فعالیت های نظامی که قرار است به مدت دو هفته به طول بیانجامد با مانور نظامی ۱۰۰ هواپیمای جنگی همراه بوده است و موجب هراس و وحشت کره ی شمالی شده است. 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 17 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This