تشکر ویژه ی رئیس جمهور فرانسه از نجات دهنده کودک چهارساله

تشکر ویژه ی رئیس جمهور فرانسه از نجات دهنده کودک چهارساله

شهروند- مامودو گاساما پناهنده ی ۲۲ ساله ی اهل مالی شنبه شب مرد عنکبوتی شد و از یک ساختمان پنج طبقه بالا رفت تا بتواند جان پسر بچه ی چهارساله ای را که از بالکن طبقه ای آویزان شده بود نجات دهد. این اتفاق در منطقه ی ۱۸ پاریس افتاد. این اقدام گاساما باعث شد که رییس جمهور فرانسه به طور ویژه و در کاخ ریاست جمهوری فرانسه از او تشکر کند.

امانوئل ماکرون دیروز دوشنبه ضمن تقدیر از گاساما مدال افتخار را به همراه شهروندی فرانسه به دلیل این اقدام انساندوستانه به او اهدا کرد و همچنین گفت که گاساما می تواند به عنوان یک آتش نشان مشغول به کار شود.

مامودو گاساما (Mamoudou Gassama) در هنگام دریافت این هدیه ویژه گفت که اگرچه می تواند به صورت قانونی در ایتالیا اقامت کند و تمام مراحل قانونی را طی کرده است، اما تمایل دارد که در فرانسه پیش برادرش بماند.

گاساما از تجربه ی شنبه شب چنین می گوید. او به همراه دوستانش مشغول پیاده روی بود که ناگهان متوجه شد کودکی از بالکن آپارتمانی آویزان شده است. او برای کمک به این کودک ثانیه ای درنگ نکرد و بی مهابا به کمک دست انداختن به میله های بالکن از ساختمان بالا رفت و توانست جان این کودک چهارساله را نجات دهد.

امانوئل مکرون در جلسه اش با گاساما گفت کاری که او کرده است بسیار ارزشمند است و میلیون ها انسان در دنیا به او نگاه می کنند.

(Visited 1 times, 17 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This