Select Page

شمار کشته شدگان آتشفشان گواتمالا به ۷۰ نفر رسید

شمار کشته شدگان آتشفشان گواتمالا به ۷۰ نفر رسید

شهروند- تعداد کشته شدگان آتشفشان گواتمالا که روز یک شنبه فعال شد به ۷۰ نفر رسید. مقامات منطقه ای می گویند که به دلیل بارش شدید خاکستر و دمای شدید بالا در مناطق آسیب دیده و نزدیک به محل آتشفشان امکان نجات و دستیابی به اطلاعات دقیق افراد بسیار سخت شده است. هزاران نفر درون پناهگاه ها زندگی می کنند و در روستاهای آسبب دیده برق و آب قطع است. حدود ۴۶ نفر در جریان این آتشفشان به شدت آسیب دیده اند.

فوران ناگهانی آتشفشان روز یکشنبه مردم روستاهای این منطقه از گواتمالا را در شوک فرو برد. به دلیل عدم اطلاع رسانی سریع بسیاری از مردم نتوانستند به سرعت خودشان را از منطقه نجات دهند. برخی از مردم با صدای داد و فریاد همسایه ها متوجه این آتشفشان شدند در حالی که دیگر فوران و ریزش مواد مذاب به سمت روستاها شروع شده بود. وجود گازهای سمی و خاکستر، تنفس را برای مردم و نیروهای امداد بسیار سخت کرده است. حدود ۳۰۰۰ نفر در پناهگاه ها زندگی می کنند و تلاش برای نجات کسانی که همچنان در زیر خاکستر گیر افتاده اند ادامه دارد.

(Visited 1 times, 18 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This