Select Page

آزمایش “دی ان آ” پدر و دختر را بهم رساند

آزمایش “دی ان آ” پدر و دختر را بهم رساند

 

شهروند- در سالهای اخیر آزمایشی که به Consumer DNA شهرت دارد با استقبال زیاد مردم از سراسر دنیا مواجه شده

و میلیون ها نفر روزانه با فرستادن نمونه ی آب دهان و پرداخت هزینه ی آزمایش تلاش می کنند تا از زمینه های قومی و فرهنگی خود و احتمال ابتلا به بیماری های مختلف در آینده سر در بیاورند. یکی از این افراد علاقمند به آزمایش DNA آدریانا براون نام دارد و این آزمایش ها به او کمک کرد که پدر واقعی اش را که ساکن ونکوور است، پیدا کند.

آدریانا ۴۶ ساله وقتی در ماه مارس امسال آزمایش را انجام داد تنها هدفش پیدا کردن پدر واقعی اش بود. در ابتدا نتیجه ی آزمایش ها به او گفت که ریشه های قومیتی اش انگلیسی، اسکاتلندی و ایرلندی است، اما مدتی بعد و در ماه می ایمیل دیگری دریافت کرد که به او می گفت بر اساس نتایج آزمایش شخصی به نام باب راجر پدر واقعی اش است. باب راجر، پدر آدریانا نیز مدتی پیش به همین منظور این آزمایشات را انجام داده بود و از این که توانسته دخترش را پیدا کند بسیار خوشحال است. آدریانا به سرعت برای رسیدن به پدرش به کانادا پرواز کرد و هم اکنون در کنار اوست.

برخی از پزشکان معتقدند که انجام این آزمایشات اگرچه جالب و مفید است، اما می تواند باعث نتایج شگفت انگیزی شود که لزوما خوش آیند همه ی مردم نیست.

(Visited 1 times, 17 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This