Select Page

سرعت آب شدن یخ های قطب جنوب سه برابر پیش بینی های قبلی است

سرعت آب شدن یخ های قطب جنوب سه برابر پیش بینی های قبلی است

شهروند- بر اساس نتایج مطالعات اخیر که دیروز چهارشنبه   منتشر شد سرعت یخ شدن و از بین رفتن یخ های قطب جنوب سه برابر رقمی است که سال ۲۰۱۲ پیش بینی شده بود و در بین سالهای ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۷ حدود ۳ تریلیون یخ این منطقه از بین رفته است. در واقع سرعت آب شدن یخ در نواحی غربی قطب جنوب قرار بود ۵۹ میلیارد تن در سال باشد که این رقم ۱۵۹ میلیارد تن بوده است. نتیجه این مطالعات در سایت www.nature.com منتشر شده است.

آب شدن یخ های قطبی باعث بالا رفتن سطح دریاها و اقیانوس ها در آینده می شود و شهرهایی که در کنار آب های آزاد قرار دارند، مانند هالیفکس و ونکوور در کانادا، بیشترین ضرر را در دراز مدت از این افزایش سطح آب ها تحمل خواهند کرد.

این سرعت بالای آب شدن یخ های قطبی به دلیل گرمایش کره ی زمین و تغییرات آب و هوایی است که زاده ی دست انسان است و شاید حتی همین ثانیه هم برای جلوگیری از آن دیر شده باشد. به گفته دانشمندان دیدن این میزان آب شدن یخ ها با چشم امکان پذیر نیست و شاید برای بسیاری از ما این اعداد و ارقام چندان اهمیتی نداشته باشد اما اثرات مخرب آن  طی سالهای آینده گریبانگیر همه ی ما را خواهد گرفت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This