Select Page

یافته های جدید درباره ی عادت غذایی کانادایی ها در ۵۰ سال اخیر

یافته های جدید درباره ی عادت غذایی کانادایی ها در ۵۰ سال اخیر

شهروند- یافته های جدید علمی در کانادا نشان از آن دارد که عادت غذایی مردمان این کشور طی ۵۰ سال اخیر تغییرات چشمگیری داشته است و در برخی موارد کاملا تغییر کرده است. این تحقیقات بیانگر این است که کانادایی ها نسبت به ۵۰ سال پیش کمتر گوشت قرمز می خورند، کمتر شیر می نوشند و کربوهیدرات ساخته شده از آرد گندم را بیشتر استفاده می کنند. سیب زمینی همیشه در طول تاریخ بیشترین میزان کربوهیدرات مصرف شده در غذای کانادایی ها بوده است، اما از تقریبا ۳۰ سال پیش این ماده ی غذایی میزان محبوبیت خود را از دست داده و مواد غذایی ساخته شده از آرد گندم جایگزین آن شده است.

همچنین گوشت قرمز بویژه گوشت گاو محبوبیت خود را بین کانادایی ها از دست داده است و بیشتر کانادایی ها به جای گوشت قرمز از گوشت مرغ به عنوان پروتئین اصلی غذا استفاده می کنند. در مورد میوه ها باید گفت که سیب همیشه از میوه های مورد علاقه ی مردمان کانادا بود و به میزان بسیار بالایی در انواع و اقسام غذاها، شیرینی ها و یا به صورت طبیعی استفاده می شد، اما نزدیک به دو دهه است که موز جایگزین سیب شده است. تنها غذایی که طی ۵۰ سال اخیر تقریبا بدون تغییر باقی مانده است سالاد است، و سبزی جات و صیفی جات استفاده شده برای سالاد همچنان از مهم ترین وعده های غذایی کانادایی هاست . درباره ی نوشیدنی ها باید گفت که مصرف شیر کمتر شده و شراب ساخت کانادا محبوبیت بسیاری در سالهای اخیر پیدا کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This