Select Page

اولین مخالفت رسمی و علنی علیه داگ فورد

اولین مخالفت رسمی و علنی علیه داگ فورد

شهروند-  اعضای شورای شهر تورنتو به صورت هماهنگ اعلام کرده اند که با تصمیم داگ فورد مبنی بر تغییرات در بافت سیاسی تورنتو مخالفند و علیه او به دادگاه شکایت خواهند کرد. داگ فورد اعلام کرده است که می خواهد تعداد حوزه های انتخاباتی این شهر را از ۴۷ به ۲۵ حوزه کاهش دهد. این اقدام به گفته ی اعضای شورای شهر نه تنها به نفع تورنتو نیست و تاثیری در صرفه جویی از هزینه ها ندارد، بلکه باعث خواهد شد که بسیاری از بخش های تورنتو با کمبود کمک های دولتی مواجه شوند و دیگر تورنتو شهر موفقی مانند آنچه امروز هست نباشد.

 

اعضای شورای شهر با رای اکثریت درخواست کرده است پیش از اقدام،  این تصمیم به رفراندوم گذاشته شود، در غیر این صورت علیه داگ فورد به دادگاه شکایت خواهند کرد.

انتخابات شهرداری تورنتو پاییز امسال برگزار خواهد شد. جان توری، شهردار تورنتو، در این تصمیم و اقدام با شورای شهر هم پیمان است و می گوید که مخالف کاهش حوزه های انتخاباتی تورنتو است.

موافقان این طرح می گویند کاهش حوزه های شهری می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود و بسیاری از حوزه ها تنها با یک نماینده اداره شوند و بر روی مسایل اصلی تمرکز کنند، اما اکثریت با این توجیه مخالفند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This