مادران عزا با صدور فراخوان دیگری، مردم را به شرکت در یک سوگواری عمومی فراخواندند. در این فراخوان "شهادت سهراب اعرابی …


شهروند ۱۲۳۹  پنجشنبه ۲۳ جولای  ۲۰۰۹


 

در سوگواری شنبه ها ما را تنها نگذارید


 

مادران عزا با صدور فراخوان دیگری، مردم را به شرکت در یک سوگواری عمومی فراخواندند. در این فراخوان "شهادت سهراب اعرابی، جوان ۱۹ ساله، که در راهپیمایی آرام و مسالمت آمیز ۲۵ خرداد در خیابان آزادی توسط نیروهای بسیجی به گلوله بسته شد" به ملت ایران و مادر داغدیده وی خانم پروین فهیمی یکی از مادران صلح ایران،  تسلیت گفته شده است.

در این فراخوان می خوانیم: "شنبه ۲۷ تیرماه ۸۸ چهارمین هفته ای است که مادران عزادار از ساعت ۷ تا ۸ غروب به نشانه ی عزاداری در پارک ها جمع می شوند و با سکوت و  بدون هیچ گونه شعار و نوشته ای به یکدیگر تسلیت می گویند و نشان می دهند   روز و ساعتی  که ندا آقاسلطان بیرحمانه به قتل رسید فراموش نمی شود. عجیب آنکه، قلب سرشار از عشق   سهراب نیز در غروب ۲۵ خرداد  مورد هدف گلوله دشمنان آزادی قرار گرفته است".

از آنجا که غروب روزهای شنبه  نیروهای انتظامی  به صورتی غیر قانونی  مادران را  در پارک های تعیین شده ، تهدید و از پارک ها بیرون  می کنند و اگرکسی اطاعت نکند، دستگیر می شود  از همه ملت ایران، زنان و مردان  می خواهیم شنبه ها ساعت ۷ تا ۸ غروب به هر پارکی که مایل هستند برای همبستگی با مادران عزادار رفته و بهر شکل ممکن مادران را تنها نگذارند. و در صورت امکان، پیاده روی  کنند، به یکدیگر تسلیت بگویند، گل تقدیم هم کنند،  روی نیمکت ها آرام بنشینند،  روبان  سیاه به درختان آویزان کنند یا شمعی روشن کنند و به هر شکل ممکن با حفظ امنیت خود و دیگران همبستگی و اعتراض خود را به نمایش بگذارند  و گزارش ها و عکس های خود را به وبلاگ مادران عزادار به آدرس www.mournmothers.blogfa.com  ارسال کنند.

مادران عزا در فراخوان خود تاکید کرده اند که "تا آزادی فرزندان مان و مجازات قاتلان هموطنان مان از پا نخواهیم نشست". مادران عزا در پایان نوشته اند: "وعده ما شنبه ۲۷ تیر در تمام پارک های ایران."