جرس: پنج روزنامه نگار زندانی در رجایی شهر از احمدی نژاد خواستند به سئوالات آنان در خصوص عملکرد دولت خود پاسخ دهد.

به گزارش منابع خبری جرس به نقل از زندان رجایی شهر، به دنبال اعلام آمادگی احمدی نژاد برای انجام مناظره با اوباما، عیسی سحر خیز، رفیعی، مهدی محمودیان، مسعود باستانی و طبرزدی پنج روزنامه نگار در بند از وی درخواست کردند تا در یک نشست خبری به سئوالات این روزنامه نگاران در خصوص عملکرد دولت خود پاسخ دهد.

احمدی نژاد در همایش ایرانیان مقیم خارج با دعوت از آقای اوباما برای شرکت در گفت وگوی زنده تلویزیونی گفت: در این گفت و گو آماده ایم تا راه حل مسائل جهان را روی میز بگذاریم تا ببینیم روش چه کسی بهتر است.

احمدی نژاد در حالی این ادعا را مطرح می کند که از مناظره و هرگونه گفت وگویی با سیاستمداران داخلی سر باز زده و حتی حاضر نیست در راستای عمل به وظایف قانونی خود مصوبات مجلس را انجام دهد. این در حالی است که وی از حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز سر باز می زند.

هر چند احمدی نژاد تمایل زیادی برای مصاحبه با رسانه های خارجی دارد، ولی تاکنون حاضر نشده در یک جلسه پرسش و پاسخ صریح با حضور خبرنگاران و رسانه های مستقل داخلی شرکت کند. عمده مصاحبه های وی با سیمای جمهوری اسلامی است که به تنهایی به تشریح نظرات خود می پردازد.

زندان رجایی شهر که به محلی برای تبعید زندانیان سیاسی تبدیل شده،  در حال حاضر میزبان تعدادی از روزنامه نگاران اصلاح طلب است.  این روزنامه نگاران که یکی از جرایم آنها اهانت به احمدی نژاد است، از وی درخواست کرده اند در یک مناظره مستقیم به سئوالات آنان در خصوص عملکرد پنج ساله دولت نهم و دهم پاسخ دهد.