نمایشگاه عکسهای امیرشهاب رضویان با موضوع زنان ایران، برنامه افتتاحیه گالری سایان در شهر تورنتو کانادا است. این نمایشگاه از شنبه ۱۸ جولای تا ۱۵ اگوست …


شهروند ۱۲۳۸  پنجشنبه ۱۶ جولای  ۲۰۰۹

 

 


 

نمایشگاه عکسهای امیرشهاب رضویان با موضوع زنان ایران، برنامه افتتاحیه گالری سایان در شهر تورنتو کانادا است. این نمایشگاه از شنبه ۱۸ جولای تا ۱۵ اگوست ۲۰۰۹ (۲۷ تیر تا ۲۴ مرداد ۱۳۸۸) دایر خواهد بود.

در این نمایشگاه رضویان تعدادی از عکسهایش را که در طول پنج سال گذشته با موضوع زنان ایرانی عکاسی کرده، به نمایش می گذارد. گالری سایان در شماره ۷۷۸۷ خیابان یانگ تورنتو واقع شده و قرار است به صورت مداوم برگزارکننده نمایشگاههای عکس هنرمندان کشورهای مختلف باشد.

امیرشهاب رضویان، متولد ۱۳۴۴ همدان، دانش آموخته کارگردانی سینما (کارشناسی) و نقاشی متحرک (کارشناسی ارشد) از دانشکده سینما و تئاتر، دانشگاه هنر است، وی بیش از ۴۰ فیلم کوتاه و سه فیلم سینمایی با نامهای مینای شهر خاموش (۱۳۸۵)، تهران ساعت ۷ صبح (۱۳۸۱) و سفر مردان خاکستری(۱۳۷۹) ساخته که در جشنواره‏های داخلی و خارجی زیادی به نمایش در‏آمده است.

رضویان علاوه بر ساخت فیلمهای سینمایی و مستند به عنوان عکاس حرفه ای هم فعالیت دارد و پیش از این، نمایشگاه عکس «بم ارگی که بود» را در عکسخانه شهر تهران (آذرماه ۱۳۸۳)، یکی از گالریهای شهر هامبورگ آلمان (خرداد ماه ۱۳۸۴)، موزه هنرهای معاصر اصفهان (دی ماه ۱۳۸۴)، مجتمع آموزشی نمونه یونسکو در بم (اردیبهشت ۱۳۸۶)، نمایشگاه «عبدالرزاق، عکسها و اسناد مشروطیت» را در عکسخانه شهر تهران (مرداد ماه ۱۳۸۴) و موزه هنرهای معاصر اصفهان (آذر ماه ۱۳۸۴)، نمایشگاه «پارسیان هند» را در عکسخانه شهر تهران (آذر ماه ۱۳۸۴)، نمایشگاه «اسناد مشروطیت» را در عکسخانه شهر تهران (مرداد ماه ۱۳۸۵)، نمایشگاه «ارگ بم، به مناسبت پنجمین سالگرد خاموشی ایرج بسطامی» را در تالار وحدت (دی ماه ۱۳۸۷) نمایشگاه «سفر به جنوب شرق» را در بنیاد پریا تورنتو (تیرماه ۱۳۸۸) برگزار کرده است و این دوازدهمین نمایشگاه عکس انفرادی اوست.


 

امیرشهاب رضویان، همچنین این روزها مشغول انتخاب بازیگران فیلم بعدی خود "یک فوتبال عاشقانه" است که سال آینده در تورنتو فیلمبرداری خواهد شد.