گردهمایی هفتگی مادران داغدار و عزادار، شنبه ۴/۷/۸۸ در پارک لاله از ساعت ۵ تا ۶ بعدازظهر، با حضور بیش از صد نفر برگزار شد.   
مادر ندا آقاسلطان

شهروند ۱۲۵۰  پنجشنبه ۸ اکتبر ۲۰۰۹


 

گردهمایی هفتگی مادران داغدار و عزادار، شنبه ۴/۷/۸۸ در پارک لاله از ساعت ۵ تا ۶ بعدازظهر، با حضور بیش از صد نفر برگزار شد. در این گردهمایی تعدادی از مادرانی که فرزندان شان  در زندان هستند از جمله خانم فاطمه گلگزی مادر منصور اسانلو رئیس هیات مدیره سندیکای شرکت واحد که مدت سه سال است زندانی است،  نیز حضور داشت و مطابق معمول هر هفته، تنی چند از فعالان جنبش زنان و تعدادی از زنان بازیگر هنرمند، مادران را همراهی می کردند. در این گردهمایی نامه ای کوتاه و سرگشاده که توسط گروهی از مادران داغدار و عزادار نوشته شده بود توزیع شد. متن نامه بدین قرار است :


 

مسئولان محترم ! صدای مادران داغدار و عزادار را بشنوید !

سه ماه از کشتار و زندان و شکنجه و تجاوز به  فرزندان بی دفاع و بی گناه ما گذشت! ولی حتی
یک نفر به عنوان، آمر، عامل و متجاوز به حقوق قانونی مردم، به ما که سال هاست چشم انتظار آزادی، عدالت و برابری هستیم معرفی نشد.

آیا سکوتِ سرشار از فریاد حق طلبانه همراه با ناله و ضجه مادران به گوش شما نمی رسد؟


 

سه ماه است که غروب هر شنبه در پارک لاله به رغم تهدیدهای پلیس گرد هم می آییم تا خونبهای فرزندان مان را با مجازات آمران و عاملان فجایع اخیر طلب کنیم، باشد که شاهد تکرار این جنایات نباشیم.

ما تا آزادی زندانیان عقیدتی و مجازات جنایتکاران به اعتراض مسالمت آمیز خود ادامه خواهیم داد و نخواهیم گذاشت خون پاک فرزندان مان پایمال و فراموش شود.

آدرس وبلاگ مادران عزادار :

http://mournfulmothers.blogfa.com