خبرگزاری هرانا – نوید حقیقی و شهرام فلاح که هرکدام به ۳ سال زندان محکوم شده‌اند جهت اجرای حکم خود را به زندان های اراک و کرمان معرفی کردند. این دو شهروند بهایی به همراه ۱۸ تن دیگر مجموعا به ۵۸ سال زندان محکوم شده بودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نوید حقیقی شهروند بهایی ساکن اراک طی روز شنبه ۱۱ بهمن ماه برای اجرای حکم ۳ سال حبس خود روانهٔ زندان اراک شد.

همچنین در همین روز شهرام فلاح شهروند بهایی ساکن کرمان جهت گذراندن سه سال حبس تعزیری، خود را به زندان کرمان معرفی کرد.

bahaee--prisonersاین دو شهروند بهایی اولین کسانی هستند که از یک گروه ۲۰ نفره بهایی محکوم شده، خود را به زندان معرفی کردند.

طی روز جاری برای ۳ تن دیگر از محکوم شدگان بنامهای فرح باغی، مهران اسلامی و فریبا اشتری نیز ابلاغیه آمده و ایشان باید خود را تا ۲۷ بهمن ماه به زندان یزد معرفی کنند. این سه شهروند بهایی ساکن یزد هستند.

فرح باغی و مهران اسلامی به یک سال تعزیری و یک سال تعلیقی، و فریبا اشتری به ۲ سال تعزیری و ۱ سال تعلیقی محکوم شده‌اند.

لازم به یادآوریست، در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۰ ماموران وزارت اطلاعات به خانه تعدادی از شهروندان بهایی در شهرهای یزد، اصفهان، کرمان و اراک حمله کرده و تعداد ۱۷ نفر را بازداشت کردند. پس از ۲ هفته ۳ شهروند بهایی دیگر در شهر یزد بازداشت شدند.

کلیه بازداشت شده‌ها پس از حدود یک ماه مجموعا با قید وثیقه ۱ میلیارد و دویست میلیون تومانی از زندان آزاد شدند.

پس از حدود یک سال حکم این افراد در شعبه ۱ دادگاه انقلاب یزد صادر و این ۲۰ شهروند بهایی مجموعا به ۵۸ سال زندان که ۳۸ سال آن تعزیری است محکوم شدند.