بی بی سی: آندره آرزومانیان، نوازنده پیانو و آهنگساز فیلم، صبح روز سه شنبه ۱۱ خرداد (۱ جون) در تهران درگذشت.آرزومانیان از مدتی پیش به سرطان مغز استخوان مبتلا بود.

آندره آرزومانیان در سال ۱۳۳۳در تهران به دنیا آمد و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۶با نوازندگی پیانو آغاز کرد. او از جمله در آلبوم پاییز طلایی اثر فریبرز لاچینی و سمفونی ایثار اثر مجید انتظامی پیانو نواخت.

آرزومانیان نوازندگی پیانو را در موسیقی فیلم های فراوانی از جمله از کرخه تا راین، بوی پیراهن یوسف، آخرین پرواز، من ترانه پانزده سال دارم، زن امروز و بی تو هرگز بر عهده داشت.

او همچنین آهنگساز فیلم های تیغ و ابریشم ساخته مسعود کیمیایی، ماهی ساخته کامبوزیا پرتوی، شبیخون، بهترین بابای دنیا، شنگول و منگول و علی و غول جنگل و چند فیلم دیگر بود.

آخرین کار آندره آرزومانیان در این زمینه آهنگسازی برای فیلم نطفه شوم در سال ۱۳۸۷ بود.

از جمله تازه ترین آثار او نوازندگی پیانو در چند قطعه‌ آهنگ فولکلور ارمنی بود که در آلبومی با نام احتمالی «آخرین آواز عشق» منتشر خواهد شد.

ناصر فرهودی، مدیر استودیو پاپ نیز از وجود دو آلبوم منتشر‌ نشده دیگر از آندره آرزومانیان خبر داد. به گفته ی او یکی از این دو آلبوم کار مشترک مانی رهنما و آندره آرزومانیان است و دیگری ساخته فرهاد مهراد است.

آندره آرزومانیان هنگام مرگ ۵۶ سال داشت. همسر او شراره دولت آبادی، بازیگر سینما است.