در معرض دخانیات بودن ترکیبی از دودی است  که از سیگار، سیگارت یا پیپ می آید یا تنفس دودی است که یک فرد سیگاری  تولید می کند. این دود شامل بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی است. این مواد شیمیایی سمی بوده و در حدود ۷۰ نوع آن  می تواند منجر به سرطان شود.

تاثیرات در معرض مستقیم دخانیات بودن شامل:

  • عفونت گوش در کودکان
  • حملات تنگی تنفس شدید و متناوب در کودکان
  • بیماری قلبی و سرطان ریه در بزرگسالانی که هرگز دخانیات استعمال نکرده اند.
  • secondhand-smoke

هیچ مقدار سالمی برای در معرض مستقیم دخانیات بودن وجود ندارد. حتا مقدار کم آن هم می تواند مضر باشد. تنها راه محافظت کامل و عدم استنشاق دود دخانیات، اجازه ندادن برای استعمال دخانیات در فضاهای داخلی است.

هیچ راه دیگری برای آن وجود ندارد. دخانیات برای سلامتی مضر است و به همه اعضای بدن آسیب می رساند. سیگار کشیدن منجر به ۸۷ درصد از مرگ های ناشی از سرطان ریه می شود و همچنین مسئول بسیاری دیگر از مشکلات سلامتی  است. این مشکلات شامل بیماری ریه، بیماری رگ های خونی و قلبی، ضربه مغزی و آب مروارید می باشد.

در زنانی که دخانیات استعمال می کنند  احتمال بیشتری  برای مشکلات بارداری یا داشتن نوزاد مرده ناشی از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد وجود دارد. استعمال دخانیات شما همچنین به افراد دیگر نیز آسیب می رساند. آنها در معرض دود دخانیات شما بوده و ممکن است درگیر همان مشکلاتی شوند که شما دارید.

سیگار الکترونیکی اغلب شبیه به سیگار است، اما متفاوت عمل می کند. این سیگارها با باطری کار می کنند. هنوز چیزهای زیادی در مورد احتمال خطر استعمال این نوع سیگار شناخته نشده است.

ترک استعمال دخانیات می تواند احتمال بروز مشکلات سلامت را کاهش دهد. هر چقدر زودتر ترک کنید سود بیشتری دارد. یکی از عوامل افزایش نرخ بیمه به ویژه بیمه عمر مصرف دخانیات است،گر چه پیشنهاد می شود افراد سیگاری هم بیمه اختیار کنند.

آیا می دانیم خانواده ما و به عبارت صحیح تر هر کسی که آینده او برایمان مهم است می تواند با بیمه عمر ما، زندگی آسوده تری داشته باشد؟ آیا می دانیم با داشتن بیمه های مختلف، خصوصن بیمه عمر، احساس قدرت و اعتماد به نفس بیشتری داریم؟ آیاجز این است که عشق، باور و احساسی عمیق و لطیف است که با حس صلح ‌دوستی و انسانیت در تطابق است؟ ما با داشتن بیمه عمر، آینده روشنی را برای عزیزان مان ترسیم می کنیم و کسب آرامش روحی و امنیت مالی برای آنها نشانه ای است از ابراز عشق، آینده نگری و دوراندیشی ما به آنچه معتقدیم دوستش داریم. اگر به گذشته برگردیم تمام سالهای موفقیت آمیز من و شما به زمانی برمی گردد که خودمان آینده مان را از قبل نوشته ایم. امروزکه سلامت هستیم با قلم منطق و عشق، فردای زندگی را برای عزیزانمان سرشار از امنیت ترسیم کنیم. اگر جوان هستیم بهتر است بدانیم که درست در سنی هستیم که به دلیل جوانی و سلامتی می توانیم با قیمتی بسیار پایین، یک عمر، خود را بیمه کنیم. اگر فرزند جوانی داریم یادآوری اخذ بیمه عمر بها و کمک بزرگی به آینده او خواهد بود. ما علاوه بر تربیت و فراهم کردن وضعیت مناسب مالی فرزندانمان، بهتر است آینده نگری را به او بیاموزیم.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin  از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که  تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارید.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصان مربوطه نمی شود.

پرسش های خود را در زمینه  طرح و برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری  و بیمه های مختلف از طریق ایمیل   news@insufin.com   مطرح کنید.

به وب لاگ ما سر بزنید www.cover4u.ca

www.youtube.com/sherkatbimeh

https:www.facebook.com/Insufin

*