اطلاعیه های مربوط به نشست ها، جلسات و برنامه های متنوع جامعه ایرانی تورنتو را در اینجا بخوانید

 

نشست یکصد و بیست و یکم کانون کتاب تورنتو

معرفی‌ کتاب با حضور نویسنده

“یادی از اکبر”

خاطرات دکتر بهروز قمری، استاد دانشگاه ایلینوی، از زندان اوین

زمان: ۷ شب جمعه ۸ سپتامبر ۲۰۱۷

مکان: سالن برگندی، نورت یورک مموریال هال، ۵۱۱۰ خیابان یانگ

طبقه زیرین کتابخانه نورت یورک

بزرگترین مرکز آموزش زبان فارسی در مدرسه تورن لی

شروع سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸

نام نویسی شاگردان جدید روز جمعه۷ سپتامبر از ساعت  ۶ تا ۸ بعد از ظهر در محل مدرسه انجام خواهد گرفت. لطفا به منظور سرعت کار و مواجه نشدن با شلوغی اولین روز کلاسها – جهت نام نویسی فرزندانتان در این روز مراجعه نمایید.

اولین روز تشکیل کلاسها جمعه ۱۵ سپتامبر۲۰۱۷ خواهد بود. دانش آموزانی که در پایان سال گذشته ثبت نام کرده اند روز ۱۵ سپتامبر به مدرسه باز خواهند گشت.

این مرکز بیست و هفتمین سال فعالیت های آموزشی  فرهنگی خود را با همکاری  تیم بزرگی از آموزگاران  مجرب،  گروه همیاران (والدین و جوانان داوطلب) شروع خواهد کرد.

Thornlea S.S.  ۸۰۷۵ Bayview Ave. Thorn Hill, Ont.

تشکیل کلاس ها روزهای جمعه هر هفته از ساعت ۳۰ : ۵ تا   ۸:۰۰  بعداز ظهر  برای دوره  کودکستان Kindergartenseniorتا کلاس هشتم پیش بینی شده است.

علاقمندان از تمام مناطق تورنتو می توانند در این مدرسه ثبت نام کنند.

 

 

باهماد زرتشتیان تورونتو برگزار می‌کند:

کلاس های آموزش اوستا و فرهنگ ایران باستان

نشست های ما همه ماه در نخستین آدینه هر ماه برگزار می شود.

نشست ماه اکتبر ۲۰۱۷

آدینه ششم اکتبر ساعت شش و نیم پسین در

درب مهر مهربان گیو، تورونتو

شماره ۳۵۹۰ بی ویو جنوب غربی چهارراه بی ویو و استیلز

ورود برای همگان آزاد و رایگان است

سخن این ماه:

بازخوانی شاهنامه.

بازخوانی یشت های اوستا،

بازخوانی متن های پهلوی

زبان‌های پلات ایران و پیوند آنها با زبانهای هندواروپایی

نشست های دیگر ما تا پایان سال ۲۰۱۷ چنین است:

سوم نوامبر/ اول دسامبر

تلفن ۶۴۷.۲۷۳.۲۱۳۴

نشانی وبسایت ما:

www.zartoshtian.wixsite.com/bahamad

 

اطلاعیه انجمن فنی انتاریو

انجمن فنی انتاریو از اعضا و مهمانان برای شرکت در ششمین گردهمایی انجمن در سال ۲۰۱۷ با سخنرانی جناب دکتر میسار زینالی با عنوان طراحی سیستم های کنترل و آموزش برای ربات ها دعوت می کند.

زمان: سه شنبه ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷، ساعت ۶ تا ۹ عصر، سخنرانی از ساعت ۷ تا ۸ عصر خواهد بود.

مکان:

 Thornhil Golf&Country Club, ۷۹۹۴ Yonge St.

http://thethornhillclub.ca

پارکینک در محل گردهمایی موجود است.

برای اطلاعات بیشتر به سایت انجمن مراجعه فرمایید: www.fanniontario.org

 

 

خدمات و برنامه های سازمان زنان ایرانی انتاریو

به خانم ها، آقایان و خانواده های فارسی زبان

سازمان زنان، روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهرآماده پاسخگویی به اعضاء و علاقمندان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های سازمان، لطفا با شماره تلفن۹۵۶۶-۴۹۶-۴۱۶تماس بگیرید و یا به وب سایت ما به آدرس زیر مراجعه نمایید.

www.iwontario.com

آدرس دفترمرکزی

۱۷۶۱ Sheppard Ave E, Ground Floor,

Toronto, ON M2J 0A5

برگزاری سمینار آموزشی حقوقی

قوانین مهاجرت

 در این جلسه با پرسش و پاسخ به قوانین مرتبط با مهاجرت پرداخته میشود. زمان: پنجشنبه ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷، از ساعت۶ تا ۸ بعدازظهر

گرداننده و سخنران: وکیل مهاجرتی، رژین ملک زاده

*

ثبت نام جهت دوره های جدید آموزش یوگا

دوره های جدید یوگا چهارشنبه هر هفته به مدت یک ساعت و نیم از ساعت ۱۲ ظهر تا ۳۰: ۱ بعدازظهر

در ۷۲ Finch Ave. East برگزار خواهد شد. مربی: ژیلا حیدری

برای ثبت نام به دفتر سازمان زنان ایرانی  آنتاریو مراجعه کنید.

*

برنامه جدید آموزشی منتورینگ در زمینه های مختلف

اگر به دنبال کسب اطلاعات در زمینه تجربه کاری از افرادی خبره هستید، و یا  دارای تبحر و مهارتی خاص می باشید و تمایل به انتقال دانش خود به سایر افراد علاقمند فعال در زمینه کاری خود دارید، از شما درخواست میشود تا برای مشارکت و دریافت اطلاعات بیشتر درمورد برنامه با دفتر سازمان تماس بگیرند.

*

برگزاری جلسات شاهنامه خوانی در سازمان زنان ایرانی انتاریو

این جلسات دومین جمعه هرماه با همکاری خانم صدیقه آل داوود برگزار خواهد شد. جمعه۸ سپتامبر، از ساعت ۵ تا ۸ عصر

*

برنامه گروه ادبیات و مطالعه

دومین و چهارمین دوشنبه هر ماه از ساعت۵:۳۰ تا ۸:۳۰ بعدازظهر با حضور نویسندگان خانم مرضیه ستوده و آقای ساسان قهرمان تشکیل می شوند. جلسه بعدی دوشنبه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۷

*

برنامه ویژه بزرگسالان

از ساعت ۳۰: ۱۲ تا ۴ بعدازظهر در بترز هاب واقع در ۵۴۰ Finch Ave. West برگزار می شود.

*

خدمات رایگان استقرار به تازه واردین

اگر در کانادا تازه وارد هستید، می توانید بسیاری از خدمات اجتماعی و دولتی را به طور رایگان در اختیار داشته باشید.

با تعیین وقت قبلی روزهای پنجشنبه از این خدمات بهره مند شوید.

*

مکالمه زبان انگلیسی

این برنامه پنج شنبه ها از ساعت ۵ تا ۷ بعدازظهر زیر نظرخانم سودابه مفرد برگزار می شود.

*

برنامه های جدید سازمان زنان ایرانی انتاریو در پروژه تغییر نگرش به جنسیت و گرایش های جنسی

* سازمان زنان ایرانی انتاریو برای همراهی و کمک به پناهنده ها و تازه واردین جامعه LGBTQI که نیاز به مترجم برای همراهی در سازمانها و ادارات مختلف دارند، به تعدادی داوطلب برای ترجمه همزمان نیاز دارد. از علاقمندان دعوت می شود با شماره ۹۵۶۶-۴۹۶-۴۱۶ تماس گرفته و یا به ایمیل آدرس: iwooperspectives@gmail.com  ایمیل بزنید.

* همچنین به طور منظم سه شنبه اول هر ماه، برنامه جلسات گفتگو پیرامون هویت جنسیتی و گرایش های جنسی و راه های حمایت از فرزندان از ساعت ۶ تا ۷ در آدرس جدید برگزار می شود. جلسه بعدی ۵ سپتامبر.

Deer Park Library (Toronto Public Library)

۴۰ St Clair Ave E, Toronto, ON M4T 1M9.

Just across St Clair subway station

* برای آشنایی بیشتر با مسائل بخشی از کامیونیتی که همواره به دلایل متعدد نادیده گرفته شده اند، سازمان در نظر دارد داستانها و خاطرات اعضای خانواده، جوانان و نوجوانان لزبین، گی، ترنس و سایر عزیزان زیر چتر LGBTQ+ را جمع آوری کرده و به کامیونیتی و خانواده های ایرانی ارائه نماید. به همین منظور سپاسگزار خواهیم شد داستانها، قصه ها و روزنوشته های خود را به آدرس storyproject@iwontario.com  برای ما بفرستید. از آنجا که وظیفه ما رعایت حقوق شخصی کلیه ارسال کنندگان آثار می باشد، نام، آدرس و مشخصات کلیه ارائه دهندگان آثار نزد سازمان محفوظ مانده و به هیچ عنوان در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار نخواهد گرفت.

 

 

 

اطلاعیه های بنیاد پریا

ساعات کار: روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت ۹ صبح الی ۵ بعدازظهر و شنبه ها از ۱۰ صبح الی ۱ بعدازظهر.

آدرس:

۳۴۴ John Street, Markham, ON L3T 5W5

Tel: 905 764 0202 ext.108

Fax: 905 764 3775

www.parya.org

تورهای شاد گروه یاران با همکاری بنیاد پریا ،گردش خانوادگی یکروزه به دهکده تاریخی و دیدنی سن جیکوب همراه با لیدر تور محلی شنبه ۹ سپتامبر، همچنین تکرار تور خانوادگی به هزار جزیره و بازدید از رستوران بیگ اپل یکشنبه ۱۷ سپتامبر ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با داخلی ۱۰۸ و یا آقای مقدم با شماره ۰۱۱۲ ۲۳۰ ۴۱۶ تماس بگیرید.

کلاس های ورزشی WUSHU از تاریخ ۲۰ سپتامبر روزهای چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۸ شب این کلاسها تحت نظر مربی روسی و به انگلیسی برگزار می گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با داخلی ۱۰۸ و یا ۲۰۱ تماس حاصل فرمایید.

کلاس های نقاشی برای کودکان و بزرگسالان به زبان انکلیسی روزهای پنج شنبه از ساعت ۵:۳۰ تا ۶:۳۰ برای بزرگسالان و ساعت ۶:۳۰ تا ۷:۳۰ برای کودکان برای ثبت نام و یا دریافت اطلاعات بیشتر با داخلی ۱۰۸ تماس بگیرید.

دوره جدید کلاس های آمادگی برای Citizenship از ۱۸ سپتامبرتا ۲۵ اکتبر روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۳:۳۰ بعدازظهر در بنیاد پریا. با داخلی ۱۵۵ تماس بگیرید.

آموزش موسیقی: سازهای دیوان، تنبور، تار، سه تار، قوپوز و ساز ترکی آذری، سنتور،دف، سلفژ و آواز توسط علی زندی. با تلفن ۴۳۷۱ ۲۱۵ ۶۴۷ و یا داخلی ۱۰۸ تماس بگیرید.

کلاس خیاطی برای افراد مبتدی. با خانم شهلا شماره ۶۶۰۹ ۷۰۰ ۶۴۷ و یا داخلی ۱۰۸ تماس بگیرید.

آموزش برنامه نویسی کامپیوتر با برنامه  C++  سطح اول ، دوشنبه‌ها از ساعت ۷ تا ۸ بعد از ظهر و همچنین برنامه CSS & HTML5 دوشنبه‌ها از ساعت ۵:۳۰ تا ۶:۳۰ بعد از ظهر برای ثبت نام با داخلی ۱۰۸ تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند روزهای دوشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲ بعدازظهر. برای ثبت نام برای دوره بعدی میتوانید با داخلی ۱۰۸ تماس بگیرید.

کلاس مقدماتی کامپیوتر و اینترنت: آموزش استفاده از موس، کیبرد و اینترنت و آشنایی با مفاهیم نرم افزار و سخت افزار  هر شنبه صبح از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر .

کلاس مایکروسافت : ساخت فولدر و مدیریت فایل و کار با میکرو سافت ، هر شنبه از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۲:۳۰ بعد از ظهر

آموزش نقاشی توسط خانم پریسا مهدی پور ، روزهای شنبه ، ساعت ۱۲ تا ۱ برای کودکان و ساعت ۱ تا ۲ برای بزرگسالان، برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام میتوانید با داخلی ۱۰۸ تماس حاصل فرمایید.

کلاس های آموزش زبان فارسی برای جوانان و بزرگسالان

 روزهای شنبه از ساعت ۱۲ صبح تا ۲ بعد از ظهر ، برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام با داخلی ۱۰۸ تماس حاصل فرمایید.

خدمات عمومی از دوشنبه تا جمعه با تعیین وقت قبلی ـ رایگان

کمک و اطلاع رسانی به تازه واردین و ستیزن ها جهت پر کردن فرم های دولتی و شخصی، اطلاعات در مورد ولفر، بازنشستگی، مهاجرت، نوشتن نامه اداری و کمک و ترجمه در تماس های تلفنی با ارگانهای دولتی.

آمادگی جهت اشتغال؛ هدایت شغلی و پشتیبانی مربیگری-    Skills for Change

اگر شما دارای تخصص و تحصیلات در رشته های برق کاری، کارگران فنی ، مکانیک ها، لوله کش ها و کارگران ماهر در تهویه مطبوع هستید برای  آموزش بین المللی و دریافت اجازه کار مهر قرمز در رابطه با رشته خود به این سازمان واقع در طبقه دوم بنیاد پریا مراجعه و یا با داخلی   ۱۰۱ تماس حاصل فرمایید.

خدمات رایگان جمعه ها در جهت مسکن دولتی ، به زبان ارمنی و فارسی- از ساعت ۹ تا ۴ بعد از ظهر

خدمات مربوط به خانه دولتی، کمک به تازه واردان در پیدا کردن مسکن، لطفا جهت گرفتن وقت ملاقات با دفتر پریا داخلی ۱۰۸  تماس حاصل فرمایید.

کلاس های  در سطوح مختلفESL  – رایگان

 این کلاسها در سطوح مختلف روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت ۹ صبح الی ۳ بعد از ظهر تشکیل میگردد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با داخلی ۱۵۵ تماس حاصل فرمایید. جهت شرکت در امتحان شهروندی (Citizenship) اتمام سطح ۴ کلاسهای ESL  الزامی میباشد.

برنامه شهروندان ارشد ( یاران پارسی ) Seniors Days

این برنامه پل ارتباط و دوست یابی است که روزهای جمعه از ساعت ۹ الی ۴ بعدازظهر تشکیل می گردد. آموزش زبان برای این عزیزان هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ بعد از ظهر برای حضور در این کلاس ها سطح یابی اولیه زبان انگلیس الزامی می باشد.

مشاوره سلامت روان، استرس، اضطراب، اختلافات خانوادگی و مشکلات روحی ناشی از مهاجرت در بنیاد پریا توسط دکتر مجید کاوه عضو هیات علمی روانشناسی دانشگاه های تهران و عضو انجمن مشاوره و روان درمانی انتاریو چهارشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸  تلفن ۸۳۳۵ ۸۹۶ ۶۴۷.

مشاور خانواده توسط شهرزاد شهریاری : برای اختلافات خانوادگی و مسائل شخصی مانند افسردگی، تنهایی، اضطراب و غیره  میتوانید برای تعیین وقت قبلی با شماره تلفن ۷۷۰۶ ۴۰۵ ۶۴۷ تماس حاصل فرمایید

بنیاد پریا آماده برگزاری جشن تولد عزیزان شما و مراسم مختلف شما میباشد، برای اطلاعات بیشتر با داخلی ۱۵۵ تماس حاصل فرمایید.

کتابخانه پریا جهت استفاده عموم رایگان می باشد.

 

 

اطلاعیه کلاس های فارسی

کلاس های فارسی کردیت ( ۹، ۱۰، ۱۱،۱۲) در منطقه یورک در دبیرستان تورنلی درخیابان بی ویو کار خود را از۱۱ سبتامبر ۲۰۱۷  آغاز می کند و ثبت نام تا اول ماه اکتبر ادامه خواهد داشت.

این واحد درسی همانند دیگر واحدهای اختصاصی می تواند بخشی از بسته آموزشی مورد نیاز دانشگاهی را پوشش دهد. پیش نیاز  آن گذراندن فارسی در سطح ابتدایی در کانادا و یا آمدن از ایران با دارا بودن کارنامه ترجمه شده کلاس های ۹، ۱۰، ۱۱ و۱۲ خواهد بود.

فایزه اعیان

محل نام نویسی:

Thornlea S.S.

۸۰۷۵ Bayview Ave.

Thornhill, ON    L3T 4N4

دوستان “وفا” در تورنتو

دوستان وفا در تورنتو گروهی از دوستداران حیوانات هستند که از پناهگاه حیوانات وفا در دو شعبه ی هشتگرد و قزوین که از صدها سگ بی سرپناه نگهداری می کنند، حمایت می کند. عقیم سازی گسترده برای کنترل جمعیت سگ های بی خانمان یکی از اهداف اولیه ی این پناهگاه ها است.

در سایت وفا راه های کمک به وفا را می یابید. همچنین می توانید از طریق پی پال کمک هایتان را  پرداخت کنید.

برای همکاری با این گروه و اطلاعات بیشتر در مورد وفا از سایت های زیر دیدن کنید.

www.vafashelter.com

facebook :Friends of Vafa in Canada

تلفن: ۶۴۷-۳۴۶-۱۰۳۰

 

بنیاد خیریه کهریزک کانادا

بنیاد خیریه کهریزک کانادا یاریگر سالمندان، معلولان و بیماران ام.اس خیریه کهریزک ایران است.

بنیاد خیریه کهریزک کانادا یک موسسه خیریه ثبت شده در کانادا است و برای کمک های مالی شما رسید مالیاتی صادر خواهد شد.

Kahrizak Foundation of Canada

Tel.: 416-221-3090

Website: www.kahrizak.ca

 

اطلاعیه سازمانCCS

این سازمان برنامه های متعددی را به طور رایگان جهت کمک به مهاجرین برای اقامت و جذب شدن در جامعه کانادا ارائه می نماید:

ـ کاریابی، بهداشت، مسکن، آموزش زبان، تحصیلات، و ارجاع به ادارات ولفر و ODSPدرصورت لزوم

ـ تهیه و تنظیم دعوتنامه برای ایران و سایر کشورها همراه با  Notarization

ـ تهیه استشهاد و قسم نامه / ـ Notarization (کپی برابراصل)مدارک تحصیلی و اسناد

ـ مشاوره و کمک برای پر کردن فرم های سیتیزن شیپی و سایر فرم های ایمیگریشن

ـ کلاس های آموزش زبان انگلیسی (LINC) با مهدکودک رایگان و بلیت اتوبوس در صورت لزوم.

ـ برنامهَ ELT برای متخصصان تکنولوژی پزشکی و کسانی که در زمینه خدمات پزشکی(Health Care) تحصیل نموده اند.

ـ کلاس های رزومه نویسی

با غزل امیری تماس بگیرید.Tel: (416) 757-7010 ext. 216

 

کلاس های مدیتیشن در ریچموندهیل برای کاهش استرس

برای اطلاعات بیشتر و دریافت زمان و مکان کلاس ها با تلفن ۶۶۶۸ ۵۰۸ ۹۰۵ تماس بگیرید.

 

انجمن ادبی شبی با دوستان

برنامه شامل: شعر، هنر، ادبیات و موسیقی ایرانی

مکان: اوریول کامیونیتی سنتر شماره ۲۹۷۵ دان میلز، جنوب غربی پینات پلازا

زمان: هر پنجشنبه شب ساعت۷ عصر (توجه: ۳۱آگوست برنامه برگزار نمی شود.)

اطلاعیه انجمن ایرانیان انتاریو

انجمن ایرانیان انتاریو در دفتر جدید خود واقع در ۳۵۰۰ خیابان دافرین واحد ۶۰۳ در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح الی ۴ بعد از ظهر در خدمت هموطنان می باشد. برای اطلاع از خدمات انجمن می توانید با تلفن های ۸۵۸۱ ۹۰۰ ۴۱۶ و یا ۲۲۱۱ ۲۲۲ ۴۱۶ داخلی ۲۲۳ تماس بگیرید ویا به وبسایت آنwww.iranianassociation.ca مراجعه فرمائید.