Select Page

در سوگ دکتر پرویز قدیریان

در سوگ دکتر پرویز قدیریان

Ghadirian,-h

با این که مرگ، داس در دست در انتظار همه ی زندگان است، و گریزی از او نیست، اما برخی انسان ها چنان بزرگ و شریف هستند، که مرگ هم توان حذف حضورشان از زندگی ما زندگان را ندارد.

دکتر پرویز قدیریان همکار سال های دراز شهروند و یکی از شریف ترین انسان هایی که من می شناختم، از همین زمره آدم هاست، نمی گویم بود برای این که چنان نقش خویش را بر زندگی زده است که زدودن او حتی با داس دروگر مرگ هم شدنی نیست.

زنده یاد دکتر پرویز قدیریان ـ ماه می 2009 در دفتر شهروند

زنده یاد دکتر پرویز قدیریان ـ ماه می ۲۰۰۹ در دفتر شهروند

در ستایش انسانی به بزرگی دکتر قدیریان که حاکمان نادان ایران، ملت بزرگ ما را از وجود او محروم کردند، هرچه بگویی و بنویسی اندک است، بویژه در این احوالات پریشانی که من از شنیدن خبر مرگ او دارم ناممکن  به نظر می آید. با این احوال نمی شود از کنار این خسران بزرگ برای شهروند، جامعه ی ایرانیان و در تصویر بزرگ تر ملت ایران به آسانی گذشت. درباره ی زندگی پربار دکتر پرویز قدیریان باید کتابها و مقاله ها نوشت.

ما شهروندی ها این ضایعه بزرگ را به خانواده محترم ایشان ، خانواده های وابسته ، خیل عظیم خوانندگان، دوستان و دوستداران ایشان تسلیت می گوییم و در این اندوه بزرگ شریک هستیم. یادشان گرامی باد.

حسن زرهی

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

فرح طاهری

فرح طاهری روزنامه نگار ساکن تورنتو، دارای لیسانس روزنامه نگاری و فوق لیسانس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. او از مارچ 1999 همکار شهروند در بخش تحریریه است.

۱۴ Comments

 1. امروز شنیدم آنچه نمی خواستم بشنوم. دوست و همکارارجمندم، که نبود روزی که یادش نباشم، از میان ما رفت. آنچه درباره پاکدلی و بیریایی و انسانیت او گفته و نوشته شود بازتاب کوچکی از بزرگی اوست. بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

  Reply
 2. خیلی‌ دلم سوخت، خیلی‌ دلم سوخت به بزرگی‌ مصیبت برای خانواده محترمشان صبر خواهانم و برایشان آرامش آبدی خواستارم

  Reply
 3. We lost a great man. Dr. Parviz Ghadirian. His death left a heartache that no one can heal and his love left a memory that no one can ever steal.
  Rest in peace…

  Reply
 4. ورق را باز کردم عکس دکتر قدیریان ، می‌خواستم مثل هر روز بخوانم

  درس‌های مفیدش را

  آای وای چه شده به آین انسان بسیار بزرگور ،

  بسیار ارزنده ، من در بهت حیران فرو رفتم .

  واقعا از شمار ۲ چشم یک تن‌ کم

  از شمار خرد میلیون کم

  Reply
 5. بگذار تا بگرییم چون ابر در بهاران — کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران
  پروفسور قدیریان، به حق انسانی فروتن، صبور و بی تکبر بود. در سمینارها، مطالب را به زبان ساده و نه چندان پیچیده بیان می کرد. با همه مشغله کاری، حتا یک ایمیل مرا، بی جواب نگذاشت. درود به روان پاک او
  به بازماندگان و دوستداران این انسان شریف، تسلیت عرض کرده، خود را شریک غمشان می دانم

  Reply
 6. مرگ هر انسان ،ضایعه ایست دردناک و اگر این انسان ، تحصیکرده ای اندیشمند و پرکار چون دکتر قدیریان باشد که عمرش را صرف خدمت به همنوعانش کرد ، دیگر ضایعه نیست و فاجعه است . درگذشت این پزشک لایق و فرهیخته را به عموم هموطنان و بخصوص شهروند و شهروندیان که نبودش را بیش از بقیه حس می کنند ، تسلیت می گویم . یادش گرامی

  Reply
 7. مرگ استاد بزرگوار و دانشمند طب را صمیمانه تسلیت گفته…راهش و یادش گرمی باد

  Reply
 8. جناب قدیریان … دوست مردم … آنهایی که شما با پند و راه کارهای سلامتی جسمی و روانی خود کمک های بسزایی کردید… همانا بذر های شما بدون شک پرافشان خواهد بود….فقدان این شخص خاص را به مردم نیک…بخصوص مردم نیک ایران تسلیت میگویم

  Reply
 9. به بازماندگان این انسان شریف و دانشمند تسلیت عرض می کنم
  یادش گرامی باد

  Reply
 10. از درگذشت دوست شفیق..برادر رفیق که از شش سالگی تا آخر دبیرستان در کنار هم بودیم وایام خوش جوانی را با هم سپری کردیم و بعد ازدر بدری ازوطن مالوف خود ایران عزیز و مقدس…در کشور کانادا.مجددا همدیگر را یافتیم و از مصاحبت و مرافقت او مشعوف و مسرور بودم.متاسفم..یادش گرامی و روحش پرفتوح…به همسر عزیز و دو دختر دلبندش ازصمیم قلب تسلیت میگویم و شریک حقیقی در این غمشان هستم…منوچهر پارسا

  Reply
 11. ارزو داشتم روزى دوباره او را ببینم ولى متاسفانه انکار دنیا خیلى بیوفاتر از ان هست که میپنداشتم .
  از طرف خود و کلیه خانواده عرب از دست دادن پرویز را به خانواده عزیز و برادران بزرگوارشان اقایان :عبدالمیثاق ،اسماءیل،و اسفندیار و هم چنین خانواده سبحانى :افراسیاب،داریوش،فریبرز،طیبه عزیز تسلیت گفته و خودمان را در این غم بزرک همدرد و شریک میدانیم .

  Reply
 12. تاسف خود را از این ضایعه اعلام می دارم و به بازماندگان و همچنین شهر وندیان عزیز تسلیت می گویم . . صمیمی .

  Reply
 13. Messages of condolences
  I just heard the shocking news that our beloved professor Parviz Ghadirian passed away this afternoon in Montreal. Professor Gahdirian was one of the greatest Iranians I have met in my life. He was an important member of Radio Hamseda family from 2003- 2011; from the inception of Radio Hamseda until I closed down my radio show.

  I feel that we have lost a real force for good in the world. This is also a great loss for the Iranian Canadian community, and the whole science community as well. I think we lost him but we did not lose him as a model in our life.
  My family and I wish to express our heartfelt and most sincere condolences and deepest sympathy on this big loss to Dr. Ghadirian’s family, friends and to entire scientific community over here and Iran. May his soul rest in perfect peace.

  Reply
 14. چامعه ایرانی برون مرزی و حتی درون مرزی پدری مهربان، دانشمندی انسان دوست و بی نظیرومردی بزرگواررا از دست داد. انسانی با قلبی که عظمتش مرزهای عقییده وباور؛ فکر و اندیشه و هرگونه حدی را. درهم می شکست. در رادیو با ایشان همکار بودیم. انسان دوستیش، کمکش به همنوع و دغدغه ی که
  برای رنج انسان ها داشت اورا ازحد یک متخصص، یک دکتر ویک ایرانی تحصیل کرده بالاتر می برد. براستی که یک انسان با روحی والا بود. روانش شاد و یادش همواره زنده و پاینده باد.

  Reply

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This