Select Page

سفر ترودو به ژاپن و شرکت در اجلاس گروه هفت

سفر ترودو به ژاپن و شرکت در اجلاس گروه هفت

شهروند- علی شریفیان: روز یکشنبه نخست وزیر دولت فدرال همراه با همسرش برای یک سفر چهار روزه عازم ژاپن شد. این اولین سفر ترودو به آسیاست. او قرار است در این سفر با شینزو آبه، نخست وزیر و امپراتور ژاپن و همسرش دیدار کند. ترودو قبل از شرکت در نشست سالانه سران گروه هفت مذاکراتی با آبه انجام داده است. در این مذاکرات ترودو تلاش کرده ژاپن را ترغیب کند سرمایه گذاری بیشتری در کانادا بکند و کارخانه های خودرو سازی خود را همچنان در کانادا نگه دارد و توسعه دهد. از ۱۵ سال پیش ژاپن بعد از آمریکا دومین شریک تجاری کانادا بوده است.

دیدار جاستین ترودو و همسرش با امپراتور و همسرش در ژاپن

دیدار جاستین ترودو و همسرش با امپراتور و همسرش در ژاپن

در بخشی از مذاکرات هم سران دو کشور در باره شراکت تجاری در حوزه اقیانوس پاسفیک و همینطور مسائل امنیتی مربوط به تنش های مرزی بین ژاپن و چین هم بحث و تبادل نظر کردند.

روز چهارشنبه ۲۵ می ترودو به مناسبت یازدهمین سالگرد ازدواجش کار را تعطیل کرد. ترودو و صوفی گرگوار ترودو در روز ۲۸ ماه مه سال ۲۰۰۵ ازدواج کرده اند. گروهی از این کار نخست وزیر انتقاد کردند. ترودو اما همه مخارج خود و همسرش را برای اقامت در یکی از میهمانخانه های سنتی ژاپن شخصا پرداخت کرد.

trudeau-japan

روزهای پنجشنبه و جمعه ترودو در اجلاس سران کشورهای عضو گروه هفت شرکت خواهد کرد.

(Visited 1 times, 3 visits today)

About The Author

علی شریفیان

روزنامه نگار آزاد در رشته هنر و علوم ارتباطات درس خوانده، از همکاران شهروند در مونترال است. مقالات او در زمینه مسائل هنری، اجتماعی، هنر و فرهنگ و امورسیاسی کبک و کانادا علاوه بر شهروند در رسانه های مختلف منتشر می شوند.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Insufin Insurance

Pin It on Pinterest

Share This