تاریخ افتتاح خط متروی جدید در تورنتو نهایی شد

تاریخ افتتاح خط متروی جدید در تورنتو نهایی شد

شهروند- سرانجام بعد از سالها انتظار بالاخره خط متروی تورنتو ـ یورک اسپاداینا به سرانجام رسید و قرار است تا در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ بازگشایی شود.  این خط مترو جدید که قسمتی از طرح گسترش مترو تورنتو در سالیان اخیر بوده قرار است از ایستگاه شپرد وست جدید (دانزویو قدیم) به مسافت ۹ کیلومتر و تا مرکز Vaughan Metropolitan ادامه پیدا کند.

این خط مترو جدید تورنتو مهمترین خط مترو است که از سال ۱۹۷۸ تاکنون در این شهر بازگشایی و افتتاح می شود. TTC پیشتر قول داده بود که این خط مترو تا اواخر سال ۲۰۱۷ نهایی و افتتاح شود، اما تاریخ دقیقی برای آن اعلام نکرده بود.

سرانجام روز سه شنبه این سازمان اعلام کرد که در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ اولین قطار در این مسیر به حرکت درخواهد آمد. معماری ایستگاه های این خط مترو بسیار دیدنی است و از جاذبه های توریستی تورنتو محسوب می شود. همچنین قرار است با راه اندازی این خط مترو جدید برای اولین قطارهای هوشمند در قسمتی از آن به حرکت در بیایند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This