Select Page

هشدار سازمان بهداشت کانادا درباره کاهوهای آلوده به باکتری”ای کولای”

هشدار سازمان بهداشت کانادا درباره کاهوهای آلوده به باکتری”ای کولای”

شهروند- سازمان بهداشت کانادا درباره ی وجود باکتری E.coli در کاهوی نوع Romaine در نواحی شرقی کانادا هشدار داده است و از مردم این ناحیه خواسته است از مصرف این نوع کاهو خودداری کنند. در پی این هشدار بسیاری از فروشگاه ها مانند Sobeys تمامی این نوع کاهو را از قفسه های خود خارج کردند و از فروش آن ها جلوگیری به عمل آوردند.

این باکتری که از طریق تماس کاهو با فضولات حیوانات ایجاد می شود تاکنون باعث کشته شدن یک نفر و مسمومیت دست کم ۴۰ نفر در این نواحی شده است. این باکتری در روده ی گاوها و ماکیان زندگی می کند و فضولات کود نشده آنها می تواند باعث انتقال این باکتری به سبزیجات شود. تاکنون این باکتری در کاهو نوع Romaine  مشاهده شده است و دیگر کاهوها این مشکل را ندارند.

بیشترین گزارش موارد بیماری بر اثر باکتری E.coli در کبک، نیوفاندلند، لابرادور، انتاریو ، نیوبرانزویک و نوااسکوشیا مشاهده و گزارش شده است.

سازمان بهداشت کانادا به دقت این مورد را بررسی می کند و تمامی پیشگیری ها برای انتشار بیشتر این باکتری و در پی آن بیماری در حال انجام است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

About The Author

آزاده داودی

دارای ليسانس حسابداری از دانشگاه تهران و ليسانس ادبيات زبان انگليسی از دانشگاه علامه طباطبايی است. او اكنون در تورنتو همزمان در دو رشته ادبيات زبان انگليسی و مديريت منابع انسانی در دانشگاه يورك مشغول به تحصيل است.

نظر خوانندگان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشخوان

Pin It on Pinterest

Share This